Видеоэкспонаты
  • Выставка «Пространство памяти моей души», посвященной 105-летию Галины Кривошапко

  • Виртуальная выставка «Наталья Семёновна Посельская – педагог от Бога»

  • Виртуальная выставка “Генрих Ильич Литинский — эпоха якутской музыки”, посвященную к 120-летию


  • «БИЛИИ-2021» 2 бөлөх (5-8 кыл.) кыттааччыларын түмүгэ
    28 февраля 2021

    2 бөлөх: 5-8 кылаас үөрэнээччилэрэ

    Сайаапкалар sakha_olimpiada электроннай почтаҕа хомуллубута.

    Сорудах folkmuseum.ykt.ru тахсыбыта.

    Сорудахтар олунньу ый 25 күнүгэр диэри толоруллубуттара.

    Кыттааччы аатын булбатахтар бу нүөмэргэ 8-996-915-78-13 биллэрээрин.

     

    Бааллара Кыттааччы аата-суола Оскуолата Кылааһа Салайааччыта
    86 / 94 Адамов Олег Прокопьевич МБОУ «1-Кангаласская» СОШ им.Н.И.Кочнева 8 Васильева Анна Владимировна
    51 / 94 Айыына Тырылгина Качиктский СОШ 6 Маргарита Васильевна
    94 / 94 Алексеева Вероника Даниловна Бүлүү улууһа ,2 Күүлэт орто оскуолата 6 Петрова Евдолкия Михайловна
    71 / 94 Аммосова Ларианна Николаевна Дьааҥы улууһун Сартаҥ орто оскуолата 7 Власова Маргарита Игоревна
    66 / 94 Андреева Люция Леонидовна МБОУ «КЕПТИНСКАЯ» СОШ 6 Андреева Любовь Владимировна
    94 / 94 Антипина Доминика Алквиадовна Хангаласский улус, МБОУ «Красноручейская ООШ» 8 Антипина Сарра Валентиновна
    94 / 94 Антипина Нарияна Ивановна Хангаласский улус,МБОУ»Красноручейская ООШ» 6 Антипина Сарра Валентиновна
    48 / 94 артемьева лейла МБОУ Качикатская СОШ 5 Маргарита Васильевна
    84 / 94 Архипова Анела Михайловна МБОУ Качикатская СОШ 5 Иванова Маргарита Васильевна
    94 / 94 Баишева Анна Петровна МОБУ ЯГНГ 6 в Баишева Анастасия Дмитриевна
    81 / 94 Бандерова Милена Ефрем Степанович Сивцев-Таллан Бюрэ 6 кылаас Протопопова Татьяна Родионовна
    86 / 94 Бурцев Баир Викторович МБОУ «Эгинская СОШ» 7 Заровняева Екатерина Петровна
    86 / 94 Бурцев Марк Викторович МБОУ «Эгинская СОШ» 5 Заровняева Екатерина Петровна
    89 / 94 Бурцева Арина Александровна МБОУ «Эгинская СОШ», Верхоянский район 6 кылаас Бурцева Валентина Герасимовна
    94 / 94 Бурцева Нарыйа Михайловна МБОУ «Эгинская СОШ» 7 Заровняева Екатерина Петровна
    94 / 94 Варламова Анита Александровна МБОУ «Кюндядинская СОШ» 8 Иванова Таисия Ивановна
    94 / 94 Васильев Афанасий Афанасьевич И.И. Котельников аатынан Дулзалаах орто оскуолата 5 Сыромятникова Светлана Иннокентьевна
    94 / 94 Васильева Альбина Васильевна Бүлүү улууһа 2Күүлэт орто оскуолата 8 Петрова Евдокия Михайловна
    94 / 94 Васильева Марина Н.И.Кочнев аатынан 1-Ханалас орто оскуолата 7 Васильева А.В.
    94 / 94 Габышева Арина Михайловна Хангалаский улус МБОУ Красноручейская ООШ 6 Габышева Марина Филипповна
    94 / 94 Гоголев Гаврил Афанасьевич Н.А.Кондаков аатынан Дьеккен орто оскуолата 6 Гоголева Наталья Гаврильевна
    94 / 94 Горохова Диана И.И. Котельников аатынан Дул5алаах орто оскуолата 8 Ноговицына Кюнняй Афанасьевна
    63 / 94 Горохова Селена Семеновна МБОУ «Табалахская СОШ» 6 Седалищев Михаил Николаевич
    94 / 94 Григорьев Артем Васильевич Бүлүүт улууһун .2Күүлэт орто оскуолата 7 Петрова Евдокия Михайловна
    94 / 94 Григорьев Владислав Валерьевич Бүлүү улууьа.2 Күүлэт орто оскуолата 7 Петрова Евдокия Михайловна
    84 / 94 Григорьева Варя МБОУ «Линдинская МООШ» 6 Николаева Нюргустана Николаевна
    89 / 94 Григорьева Карина Гаврильевна МБОУ»КЕПТИНСКАЯ»СОШ 7 Григорьева Алёна Инокентьевна
    61 / 94 Давыдова Ангелина Константиновна МБОУ Качикатская СОШ им. С. П. Барашкова 5 Иванова Маргарита Васильевна
    94 / 94 Данилова Валерия Павловна И.И.Котельников аатынан Дулзалаах орто оскуолата 5 Сыромятникова Светлана Иннокентьевна
    94 / 94 Данилова Сайаана Николаевна Дьеккен орто оскуолата 8 Гоголева Наталья Гаврильевна
    94 / 94 Дмитриева Аграфена Романовна Бүлүү улууһа .2Күүлэт орто оскуолата 7 Петрова Евдокия Михайловна
    30 / 94 Дьулуурхан МБОУ Кюндяднская 8 Таисия Ивановна
    84 / 94 Ермолаева Арина Александровна МБОУ Качикатская СОШ 8 Иванова Маргарита Васильевна
    68 / 94 Ефимова Наиля Александровна Качикатская 8 Иванова Маргарита Васильевна
    86 / 94 Ефремов Ефрем Валерьевич МБОУ Качикатская СОШ им. С.П.Барашкова 6 Иванова Маргарита Васильевна
    94 / 94 Жданов Александр Леонидович МБОУ «1-Кангаласская СОШ им. Н. И. Кочнева» 6 кылаас Жданова Наталия Владимировна
    94 / 94 Захаров Гаврил Алексеевич МБОУ «Сурдахская СОШ» 7 Слепцова Марфа Николаевна
    86 / 94 Захарова Сайаана Васильевна Чемоикинская СОШ им.С.Н Михайлова 8 Иванова Надежда Владимировна
    84 / 94 Иннокентьев Влад МБОУ НьЛиндинская МООШНь 6 Николаева Нюргустана Николаевна
    94 / 94 Копырина Азиза Федотовна Чемоикинская СОШ им. С.Н.Михайлова 7 Иванова Надежда Владимировна
    84 / 94 Кузьмин Алеша МКОУ «СОШ №37 с.Угоян» МО «Алданский район» 5 кылаас Кузьмина Александра Алексеевна
    94 / 94 Кузьмина Алгыстана МКОУ»СОШ№37 с.Угоян» МО «Алданский район» 6 кылаас Кузьмина Александра Алексеевна
    86 / 94 Кюннэй Колодезникова МБОУ Качикатская СОШ Хангаласского района 7 Анастасия Егоровна Колодезникова
    84 / 94 Макарова Аайа Чемоикинская СОШ им С. Н. Михайлова 7 И. Надежда Владимировна
    61 / 94 Макарова Лана Михайловна Бетюнская Средне-Образовательная Школа имени Сивцева — Таллан Бурэ 8 Протопопова Татьяна Родионова
    84 / 94 Мандро Николай Михайлович Дьааҥы улууһун Сартаҥ орто оскуолата 5 Власова Маргарита Игоревна
    81 / 94 Мандров Виктор Михайлович Дьааҥы улууһун Сартаҥ орто оскуолата 6 Власова Маргарита Игоревна
    84 / 94 Нахов Анатолий. МБОУ Кюндядинская СОЩ 8 Ивановна Таисия Ивановна
    94 / 94 Никита Никифоров Хангаласский улус,МБОУ»Красноручейская ООШ 7 Тихонова Евдакия Анатольевна
    84 / 94 Никулин Афанасий Антонович Д.Таас аатынан Хорообут орто оскуолата 8 Колесова Айхаллана Васильевна
    59 / 94 Новгородова Ангелина Айбековна МБОУ «Табалахская СОШ» 7 Седалищев Михаил Николаевич
    94 / 94 Павлова Ангелина Артемовна Софрон Петрович Данилов аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата 5 Кириллина Саргылана Викторовна
    89 / 94 Петров Роман Романович МБОУ «Линдинская МООШ» 8 Ильинова Евдокия Николаевна
    94 / 94 Петрова Дарианна Петровна МБОУ «Линдинская МООШ» 5 Петрова Евдокия Прокопьевна
    94 / 94 Петрова Мария Николаевна МБОУ «Линдинская МООШ» 8 Ильинова Евдокия Николаевна
    94 / 94 Потапова Виктория Спартаковна И И.Котельников аатынан Дулзалаах орто оскуолата 7 Сыромятникова Светлана Иннокентьевна
    58 / 94 Потапова Дайаана Егоровна МБОУ «Табалахская СОШ» 8 Седалищев Михаил Николаевич
    94 / 94 Прокопьев Артем Егорович Чемоикинская СОШ им. С.Н.Михайлова 8 Надежда Владимировна Иванова
    71 / 94 Прокопьева Алена Чемоикинская СОШ им. С.Н. Михайлова 5 Надежда Владимировна Иванова
    68 / 94 Прудецкая Ася Афанасьевна МБОУ «Табалахская СОШ» 6 Седалищев Михаил Николаевич
    61 / 94 Пудова Уйгуна МКОУ»СОШ№37 с.Угоян» МО «Алданский район» 7 кылаас Кузьмина Александра Алексеевна
    78 / 94 Рафаилова Полина Сергеевна МБОУ Качикатская СОШ 7 Кирикова Маргарита Васильевна
    48 / 94 Рожина Ангелина Ярославовна МБОУ «Табалахская СОШ» 6 Седалищев Михаил Николаевич
    94 / 94 Рожина Нарияна Владимировна И.И.Котельников аатынан Дулзалаах орто оскуолата 7 Сыромятникова Светлана Иннокентьевна
    63 / 94 Романов Роберт Васильевич Чемоикинская СОШ им. С.Н.Михайлова 6 Антонина Павловна
    58 / 94 Романова Валерия Чемоикинская СОШ им. С.Н.Михайлова 6 Филиппова Антонина Павловна
    84 / 94 Романова Настя Чемоикинская СОШ им С.Н Михайлова 5 Надежда Владимировна
    94 / 94 Руфова Маиза МБОУ «ЛМООШ» 8 Руфова Снежана Алексеевна
    76 / 94 Саввинов Арсен МБОУ Кюндядинская СОШ 8 Иванова Таисия Ивановна
    66 / 94 Саввинова Нарияна Васильевна МБОУ Качикатская СОШ им. С.П.Барашкова 5 Иванова Маргарита Васильевна
    94 / 94 Сеялова Арина Аркадьевна Ханалас улууьун Тиит-Арыы орто оскуолата 5 Макарова Мария Артуровна
    94 / 94 Сивцев Ярослав Иванович Ефрем Степанович Сивцев-Таллан Бурэ аатынан Бетун орто оскуолата 7 Протопопова Татьяна Родионовна
    94 / 94 Сивцева Виктория Ивановна Ефрем Степанович Сивцев-Таллан  Бурэ аатынанн  Бетун орто оскуолата 5 Протопопова Татьяна Родионовна
    61 / 94 Сидоров Альберт Альбертович Мбоу Кептинская Сош 6 Алексеева ньургуяна васильева
    71 / 94 Сидоров Григорий Прокопьевич МБОУ «Кептинский СОШ» 6 Сидоров Прокопий Прокопьевич
    86 / 94 Слепцов Айтал Сергеевич Дьааҥы улууһун Сартаҥ орто оскуолата 6 Власова Маргарита Игоревна
    58 / 94 Слепцов Максим Алексеевич Дьааҥы улууһун Сартаҥ орто оскуолата 6 Власова Маргарита Игоревна
    94 / 94 Слепцов Радмир И.И. Котельников аатынан Дулҕалаах орто оскуолата 6 Ноговицына Кюнняй Афанасьевна
    30 / 94 Слепцова Дарианна Владимировна МБОУ «Табалахская СОШ» МО « Верхоянский район» РС(Я) 7 Седалищев Михаил Николаевич
    50 / 94 Слепцова Иванна Александровна МБОУ «Табалахская СОШ» 8 Седалищев Михаил Николаевич
    94 / 94 Слепцова Изабелла Ивановна Бүлүү улууьун .2 күүлэт орто оскуолата 8 Петрова Евдокия Михайловна
    84 / 94 Слепцова Марина Максимовна МБОУ «Табалахская СОШ» 7 Седалищев Михаил Николаевич
    56 / 94 Слепцова Мария Петровна МБОУ «Табалахская СОШ» 5 Седалищев Михаил Николаевич
    71 / 94 Слепцова Наталья Петровна МБОУ «Табалахская СОШ» 7 Седалищв Михаил Николаевич
    84 / 94 Соколова Эмилия Григорьевна Кундээдэ орто оскуалата 8 кылаас Иванова Таисия Ивановна
    76 / 94 Сотрудникова Лилиана Николаевна Дьааҥы улууһун Сартаҥ орто оскуолата 7 Власова Маргарита Игоревна
    94 / 94 Старостин Михаил И.И. Котельников аатынан Дул5алаах орто оскуолата 8 Ноговицына Кюнняй Афанасьевна
    78 / 94 Старостина Татьяна Дмитриевна Дьааҥы улууһун Сартаҥ орто оскуолата 7 Власова Маргарита Игоревна
    84 / 94 Старостина Урсууна Гаврильевна МБОУ «Суордахская СОШ» 7 Слепцова Марфа Николаевна
    94 / 94 Степанов Владимир Алексеевич Бүлүү улууһа .2Күүлэт орто оскуолата 6 Петрова Евдокия Михайловна
    94 / 94 Сыромятников Вячеслав Игнатович И.И.Котельников аатынан Дулзалаах орто оскуолата 5 Сыромятникова Светлана Иннокентьевна
    89 / 94 Тимофеев Арсен Александрович МБОУ «Кептинская СОШ» 6 Тимофеева Мария Прокопьевна
    48 / 94 Тимофеева Анита Андреевна МБОУ Качикатская школа 8 Маргарита Васильевна
    94 / 94 Типанов Айтал Николаевич Бүлүү улууһа.2Күүлэт орто оскуолата 5 Петрова Евдокия Михайловна
    43 / 94 Тихонов Леонид Николаевич Качикатская СОШ 7 Маргарита Васильевна
    94 / 94 Томский Виктор Семенович МБОУ Эгинская СОШ 5 Заровняева Екатерина Петровна, Соколова Ирина Викторовна
    94 / 94 Третьяков Денис Владимирович Ханалас улууьун орто оскуолата 7 кылаас Мария Артуровна Макарова
    48 / 94 Ушницкий Эрэл Валерьевич Дьааҥы улууһун Сартаҥ орто оскуолата 6 Власова Маргарита Игоревна
    53 / 94 Филиппов Александр Александрович ЧЕМОИКИНСКАЯ СОШ ИМЕНИ САВВА НИКОЛАЕВИЧА МИХАЙЛОВА 6 ФИЛИППОВА АНТОНИНА ПАВЛОВНА
    56 / 94 Чирикова Лилия Валентиновна МБОУ «Табалахская СОШ» 5 Седалищев Михаил Николаевич
    94 / 94 Шайнурова Айгуль Рафиковна И.И.Котельников аатынан Дулзалапх орто оскуолата 5 Сыромятникова Светлана Иннокентьевна
    94 / 94 Ширяева Лада Иннокентьевна 24 Дьокуускай к. 5 Большакова Айталина Павловна
    44 / 94 Эверстов Данил Дмитриевич МБОУ «Табалахская СОШ» 5 Седалищев Михаил Николаевич

     

    Сорох кыттааччылар сайаапка ыыппыттар уонна форманы толорботохтор, салайааччы организаторга эрийэн 8-996-915-78-13 биллэрин.

    Хас биирдии кыттааччы электроннай почтатыгар Туоһу сурук, кыайыылаахтарга Диплом уонна салайааччыларга Махтал сурук ыытыллар.



    Author of the theme: Tonyc - freelance.ru/users/tonyc