Видеоэкспонаты
  • Выставка «Пространство памяти моей души», посвященной 105-летию Галины Кривошапко

  • Виртуальная выставка «Наталья Семёновна Посельская – педагог от Бога»

  • Виртуальная выставка “Генрих Ильич Литинский — эпоха якутской музыки”, посвященную к 120-летию


  • «БИЛИИ-2021»: 1 бөлөх (1-4 кыл.) кыттааччыларын түмүгэ
    28 февраля 2021

    1 бөлөх: 1-4 кылаас үөрэнээччилэрэ

    Сайаапка sakha_olimpiada электроннай почтаҕа хомуллубута. Сорудах folkmuseum.ykt.ru тахсыбыта.

    Сорудахтар олунньу ый 25 күнүгэр диэри толоруллубуттара.

     

    Бааллара Кыттааччы аата-суола Оскуолата Кылааһа Салайааччыта
    88 / 93 Беляев Данил Павлович МБОУ «Эгинская СОШ» 4 Бурцева Валентина Герасимовна
    78 / 93 Слепцова Лилия Семеновна МБОУ «Эгинская СОШ» 4 Бурцева Валентина Герасимовна
    83 / 93 Устинов Уйусхан Васильевич МБОУ «Эгинская СОШ», Верхоянский район 4 кылаас Бурцева Валентина Герасимовна
    88 / 93 Чирикова Вера Афанасьевна МБОУ ЭСОШ 4 Бурцева Валентина Герасимовна
    83 / 93 Захарова Ксения Николаевна Покровская ПСОШ 1 3 А Варламова Людция Николаевна
    93 / 93 Васильев Артемий Н.И.Кочнев аатынан 1-Ханалас орто оскуолата 1 Васильева А.В.
    78 / 93 Кириллин Ньургун Альбертович МКОУ «Никольская начальная общеобразовательная школа» МО «Намский улус» 2 Васильева Лилия Алексеевна
    93 / 93 Дьяконова Кристина МКОУ «»Ситтинская СОШ им В.Е.Колмогорова» 2 Винокурова Е.И.(Дьяконова А.Н.)
    83 / 93 Сивцева Куннэй МКОУ » Ситтинская СОШ им В.Е. Колмогорова» 2 Винокурова Е.И.(Иванова А.Г.)
    93 / 93 Власов Иван Эдуардович Дьааҥы улууһун Сартан орто оскуолата 2 Власова Маргарита Игоревна
    78 / 93 Алексеева Арчылаана Руслановна МБОУ «Кептинская СОШ» 1 Григорьева Виктория Виссарионовна
    88 / 93 Максимов Валериан Владимирович МБОУ «Кептинская СОШ» 1 Григорьева Виктория Виссарионовна
    73 / 93 Тимофеева Наиля Руслановна МБОУ «Кептинская СОШ» 1 Григорьева Виктория Виссарионовна
    63 / 93 Чемезова Айгылаана Николаевна МБОУ «Кептинская СОШ» 1 Григорьева Виктория Виссарионовна
    83 / 93 Григорьев Артем Константинович МБОУ «Кюндядинская СОШ» Нюрбинский район с.Кюндядя 1 Григорьева Мария Тагировна
    45 / 93 Белолюбский Антон Владимирович Софрон Петрович Данилов аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата 4 Григорьева Надежда Владимировна
    93 / 93 Григорьев Георгий Егорович Софрон Петрович аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата 4 Григорьева Надежда Владимировна
    73 / 93 Егорова Сардаана Саматовна Софрон Петрович Данилов аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата 4 Григорьева Надежда Владимировна
    63 / 93 Колосова Лилия Алексеевна Софрон Петрович аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата 4 Григорьева Надежда Владимировна
    78 / 93 Тимофеева Айлана Ивановна Софрон Петрович Данилов аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата 4 Григорьева Надежда Владимировна
    48 / 93 Чемезов  Кирилл Русланович Софрон Петрович аатынан Дьиикимдэ орто оскуолата 4 Григорьева Надежда Владимировна
    73 / 93 Новгородов Айтал Дьулусович Е.С.Сивцев — Таллан Бурэ аатынан Бетун орто оскуолата 3 Дьяконова Полина Петровна
    60 / 93 Егорова Александра Сергеевна Красноручейская ООШ 1 Егорова Галина Павловна
    83 / 93 Егорова Каролина Михайловна СОШ имени Дмитрия Таас 3 Егорова Юлия Васильевна
    63 / 93 Ермолаева Юля МБОУ Красноручейская общеобразовательская школа 1 Ермолаева Ольга Николаевна
    93 / 93 Захаров Ваня И.М.Яковлев аатынан Покровскайдаа5ы 1″№-х оскуола 4 Захарова Анастасия Дмитриевна
    73 / 93 Варламов Владимир Денисович Кюндядинская средняя общеобразовательная школа 1 Иванова Полина Васильевна
    70 / 93 Васильев Айхан Николаевич Кундээдэ орто оскуолата 1 кылаас Иванова Полина Васильевна
    83 / 93 Винокурова Саина Александровна МБОУ Кюндядинская СОШ 1 класс Иванова Полина Васильевна
    68 / 93 Корякина Анастасия Ивановна МБОУ «Жиганская СОШ» 3 а Игнатьева Зоя Васильевна
    68 / 93 Николаева Аида Андреевна МБОУ «Жиганская СОШ» 3 а Игнатьева Зоя Васильевна
    78 / 93 Спиридонов Антон Иванович МБОУ «Жиганская СОШ» 3 а Игнатьева Зоя Васильевна
    73 / 93 Павлов Никита Артемович Горный улус «Джикимдинская СОШ им.Софр.П.Данилова» 2 Козлова Майя Виссарионовна
    73 / 93 Егорова Антонина Васильевна МБОУ Джикимдинская СОШ им Софр. П. Данилова 2 класс Козлова Мария Виссарионовна
    63 / 93 Стручкова Амелия Васильевна Дм.Таас аат.Хорообут орто оскуолата 2 Колесова Айхаллана Васильевна
    68 / 93 Алексеев Айаал Петрович МБОУ СОШ №20 с.Хатыстыр Алдан улууьа 3 кылаас Корнилова Таисия Даниловна
    93 / 93 Павлова Софья Дмитриевна МБОУ СОШ №20 с. Хатыстыр  Алданского района 3 Корнилова Таисия Даниловна
    93 / 93 Кривошапкина Кэрэчээнэ Васильевна МБОУ «ПСОШ 1 с УИОП имени И.М. Яковлева» 4 «б» кылаас Кузьмина Айталина Алексеевна
    88 / 93 Соловьёва Сайаана МБОУ ПСОШ 1 с УИОП имени И.М. Яковлева 4 «б» кылаас Кузьмина Айталина Алексеевна
    73 / 93 Иванова Далаана МКОУ «СОШ№37 с.Угоян» МО » Алданский район» 4 кылаас Кузьмина Александра Алексеевна
    73 / 93 Пудова Эльза МКОУ «СОШ№37 с.Угоян» МО «Алданский район» 4 кылаас Кузьмина Александра Алексеевна
    93 / 93 Сивцева Сайаара МБОУ Покровскай куорат 1 нуемэрдээх орто оскуолатая (ПСОШ-1 с УИОП им.И.М.Яковлева) 3 «а» Кыл.сал.-Варламова Людция Николаевна
    68 / 93 Луковцев Давид Горнай УЛУУЬУН Кептин орто оскуолата 1 Луковцева Павлина Павловна
    78 / 93 Сидоров Марк Горнай УЛУУЬУН Кептин орто оскуолата 4 Луковцева Павлина Павловна
    88 / 93 Борисова Ванесса МБОУ «Табалахская СОШ» МО «Верхоянский район» РС(Я) 4 Мария Николаевна Слепцова
    60 / 93 Матвеева Амалия Ивановна МБОУ Кюндядниский СОШ 1 класс Матвеева Алёна Ивановна
    88 / 93 Винокуров Максим Назарович Покровская средняя общеобразовательная школа №1 с УИОП 1 класс Михайлова Сардаана Григорьевна
    93 / 93 Кузьмин Альберт Степанович МБОУ «Покровская СОШ1» 1 б Михайлова Сардана Григорьевна
    93 / 93 Николаев Айаал-Никита Сергеевич МБОУ Бэрдьигэстээх А.Н.Осипов аатынан орто оскуолата Николаева Евгения Афанасьевна
    83 / 93 Иннокентьева Лейла МБОУ «Линдинская МООШ» 3 Обулахова Аида Валерьевна
    93 / 93 Курилкин Николай Дмитрьевич МБОУ «Хоробутская СОШ имени Дмитрия Таас» 3 Осипова Мария Анатольевна
    88 / 93 Пинигин Эдгард Алексеевич Мэҥэ- Хаҥалас улууһун, Дмитрий Таас аатынан Хорообуттааҕы орто сүһүөхтээх оскуолата 3 Осипова Мария Анатольевна
    88 / 93 Сергучев Иннокентий Иванович Хорообут орто оскуолата 3 Осипова Мария Анатольевна
    88 / 93 Сергучева Анна Федоровна Хорообут орто оскуолата 3 Осипова Мария Анатольевна
    83 / 93 Охлопкова Карина Владимировна МБОУ Хоногорская ООШ им.С.С Васильева 3 Охлопкова Екатерина Ильинична
    73 / 93 Александрова Айсаана МБОУ Джикимдинская СОШ им.Софр.П.Данилова 1 класс Павлова Марина Трофимовна
    83 / 93 Егоров Сайаан Джикимдинская СОШ им. Софр. П. Данилова 1 кылаас Павлова Марина Трофимовна
    73 / 93 Николаева Алина МБОУ Джикимдинская СОШ им . Софр. П. Данилова 1 класс Павлова Марина Трофимовна
    88 / 93 Павлова Эвелина Владиславовна МБДОУ Кировской СОШ 2 Павлова Мира Анатольевна
    93 / 93 Платонова Ярослава Ньургуновна Кировскай орто оскуолата 2 Павлова Розалия Филипповна
    83 / 93 Христофоров Эрик Афанасьевич Кировскай орто оскуолата 2 Павлова Розалия Филипповна
    93 / 93 Жирков Юрий Михайлович Хоробутская СОШ имени Дмитрия Таас 4 Перова Анисия Петровна
    93 / 93 Эврестова Александра Ивановна Бүлүү улууһа 2 Күүлэт оскуолата 3 Петрова Евдокия Михайловна
    93 / 93 Гурьева Эвелина Эдуардовна МБОУ «Линдинская МООШ» 4 Петрова Евдокия Прокопьевна
    83 / 93 Слепцова Александра Иннокентьевна МБОУ «Линдинская МООШ» 4 Петрова Евдокия Прокопьевна
    88 / 93 Айталина Ивановна Илистярова  МБОУ СОШ №20 Хатыстыр боьуолэгэ Алдан оройуона 2 Петрова Нина Пантелеймоновна
    73 / 93 Васильева Диана Афанасьевна МБОУ СОШ №20 с.Хатыстыр Алдан улууьа 2 кылаас Петрова Нина Пантелеймоновна
    63 / 93 Гаврилова Самира Дмитриевна МБОУ СОШ №20 с.Хатыстыр Алдан улууьа 4 кылаас Петрова Нюргуяна Витальевна
    93 / 93 Гермогенова Саргылана Леонидовна МБОУ СОШ №20 с. Хатыстыр Алданского района 4 Петрова Нюргуяна Витальевна
    93 / 93 Руфова Анфиса Христофоровна МБОУ СОШ №20 с. Хатыстыр Алданского района 4 Петрова Нюргуяна Витальевна
    93 / 93 Степанова Ньургуйаана Олеговна МБОУ Ньурбатаа5ы 1 №-дээх Степан Васильев аатынан оскуола Петрова Оксана Ивановна
    78 / 93 Избекова Сайыына Олеговна Догдогинская основная школа 4 класс Платонова Роза Егоровна
    83 / 93 Попова Сайдылана Кирилловна МБОУ Догдогинская ООШ 4 Плотонова Роза Егоровна
    83 / 93 Барашков Ньургун МБОУ Красноручейская ООШ 4 Попова Евдокия Анатольевна
    93 / 93 Кириллина Карина Красноручейская ООШ 3 Попова Евдокия Анатольевна
    83 / 93 Михайлова Айсаана Покровская СОШ #1 4 а Попова Лена Саввична
    93 / 93 Бурцева Лена Викторовна МБОУ «Эгинская СОШ» 2 Постникова Варвара Семеновна
    88 / 93 Чирикова Анна Афанасьевна МБОУ ЭСОШ 2 Постникова Варвара Семёновна
    88 / 93 Постникова Дайаана МБОУ Эгинская СОШ МО Верхоянский район 2 Постникова Варвара Семеновна
    88 / 93 Томский Афанасий Семёнович МБОУ Эгинская СОШ 2 Постникова Варвара Семеновна, Соколова Ирина Викторовна
    88 / 93 Сергучев Арчын Федорович Хорообут орто оскуолата 2 Птицына Венера Валерьевна
    83 / 93 Птицына Вероника Ивановна Хорообут орто оскуолата 3 Птицына Дария Ивановна
    93 / 93 Васильев Аман Николаевич Нсош1им.Степана Васильева 3 б Раиса Семеновна Иванова
    78 / 93 Рожина Айыына Романовна МБОУСОШ 20 2 Рожина Сардаана Вячеславовна
    78 / 93 Стручков Рамиль Семенович Кировская средняя школа 2 Розалия Филипповна Павлова
    88 / 93 Чирикова Элеонора Дмитриевна МБОУ «Табалахская СОШ» 6 Седалищев Михаил Николаевич
    83 / 93 Прудецкий Эрсан Дмитриевич МБОУ»Табалахская СОШ» МО»Верхоянский район» РС(Я) 4 Седалищев Михаил Николаевич
    78 / 93 Стручкова Николина Николаевна «Табалахская СОШ» МО « Верхоянский район» РС(Я) 4 Седалищев Михаил Николаевич
    40 / 93 Алексеева Эльвира Захаровна МБОУ «Табалахская СОШ» 3 Седалищева Светлана Гаврильевна
    88 / 93 Чирикова Эвелина Дмитриевна МБОУ «Табалахская средняя общеобразовательная школа» МО «Верхоянский район» РС(Я) 3 класс Седалищева Светлана Гаврильевна
    93 / 93 Чупрова Василианна Родионовна МБОУ » Табалахская СОШ» МО » Верхоянский район» 3 Седалищева Светлана Гаврильевна
    88 / 93 Потапова Куннэй Альбертовна Е.С.Таллан-Бурэ аатынан Бетун орто оскуолата 2 Сивцева Мария Валерьевна
    60 / 93 Григорьева Элеонора МКОУ «Маймагинская школа-сад» 1 Сидорова Виктория Николаевна
    70 / 93 Новгородов Нарыйаан МКОУ «Маймагинская школа-сад» 1 Сидорова Виктория Николаевна
    60 / 93 Слепцов Коля МКОУ «Маймагинская школа-сад» 1 Сидорова Виктория Николаевна
    65 / 93 Слепцова Маша МКОУ «Маймагинская школа-сад» 1 Сидорова Виктория Николаевна
    88 / 93 Собакин Иосиф МКОУ «Маймагинская школа-сад» 1 Сидорова Виктория Николаевна
    70 / 93 Туприн Коля МКОУ «Маймагинская школа-сад» 1 Сидорова Виктория Николаевна
    83 / 93 Константинова Виолетта Романовна МБОУ Таратская ООШ 2 Скрябина Парасковья Федоровна
    73 / 93 Кычкина Тускулана Андреевна Тарат сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата 2 Скрябина Прасковья Федоровна
    73 / 93 Мордовской Валера Васильевич МБОУ Хоробутская СОШ 1 кылаас Скрябина Юбилина Юрьевна
    83 / 93 Ноговицын Андрей Павлович МБОУ Хоробутская СОШ 1 кылаас Скрябина Юбилина Юрьевна
    55 / 93 Колесова Кира Романовна МБОУ «Табалахская СОШ» 4 Слепцова Мария Николаевна
    48 / 93 Потапова Нелли Семеновна МБОУ «Табалахская СОШ» 4 Слепцова Мария Николаевна
    40 / 93 Потапова Сандаара Егоровна МБОУ «Табалахская СОШ» 4 Слепцова Мария Николаевна
    63 / 93 Семенова Карина Гавриловна МБОУ «Табалахская СОШ» 4 Слепцова Мария Николаевна
    53 / 93 Чупров Вадислав Родионович МБОУ «Табалахская СОШ» 1 Слепцова Мария Николаевна
    93 / 93 Ильина Наталья Степановна ОЙСКАЯСОШ им. А. В. Дмитриева с УИОП 3 б Слепцова Раида Нуристовна
    68 / 93 Шарапов Алексей Николаевич МБОУ «Хоногорская основная общеобразовательная школа имени С.С.Васильева» 3 Соловьёва Мария Васильевна
    93 / 93 Горохова Сайаана Валерьевна МБОУ «Хоногорская ООШ им. С.С. Васильевна» 3 Соловьева Мария Васильевна
    83 / 93 Семёнов Максим Николаевич МБОУ Хоногорская ООШ им. С.С Васильева Усть-Алдан 3 Соловьева Мария Васильевна
    93 / 93 Гурьев Юрий Эдуардович МБОУ «Линдинская МООШ» 2 Софронова Надежда Александровна
    93 / 93 Майя Андреевна Стрекаловская МБОУ „Хоногорская основная общеобразовательная школа им. С.С.Васильева” 3 Стрекаловская Алена Михайловна
    88 / 93 Аммосов Эльдар МБОУ «Эгинская СОШ» 3 Стручкова Екатерина Валерьевна
    73 / 93 Бурцева София Васильевна Эгинскаяа СОШ 3 класс Стручкова Екатерина Валерьевна
    83 / 93 Иванова Сайаана Маймагинская школа-сад 2 Стручкова Матрена Егоровна
    68 / 93 Лебедева Саша Маймагинская школа-сад 4 Стручкова Матрена Егоровна
    50 / 93 Местникова Лилия Маймагинская школа-сад 2 Стручкова Матрена Егоровна
    73 / 93 Рехлясов Данил Маймагинская школа-сад 4 Стручкова Матрена Егоровна
    93 / 93 Кузьмина Ника Андреевна Покровская СОШ 1 3 а Тарасова Туйара Андреевна
    93 / 93 Турантаев Айаал Николаевич МБОУ СОШ 20 Алдан оройуона Хатыстыыр дэриэбинэ 2 Турантаева Сардана Егоровна
    73 / 93 УШНИЦКИЙ АЙТАЛ Платонович Николькай начальный оскуолата 1 кылаас Ушницкая Татьяна Иннокентьевна
    88 / 93 Федоров Леон Иванович МБОУ»1-Кангаласская СОШ им.Н.И.Кочнева» 2 Федорова Алена Ивановна
    93 / 93 Федорова Лияна Ивановна МБОУ»1-Кангаласская СОШ им.Н.И.Кочнева» 4 Федорова Алена Ивановна
    83 / 93 Герасимова Аселина Любомировна Покровская средняя школа N1 Фёдорова Марфа Афанасьевна
    83 / 93 Адамова Алина Красноручейская ООШ 3 Федосеева Виктория Егоровна
    83 / 93 Горохов Спартак Красноручейская ООШ 3 Федосеева Виктория Егоровна
    83 / 93 Никифоров Вадим МБОУ Красноруческая ООШ 3 Федосеева Виктория Егоровна
    73 / 93 Филиппова Сандаара Дмитриевна Покровская средняя школа 1 Филиппова Сахая Егоровна
    93 / 93 Дайаана Иванова МБОУ БСОШ С УИОП ИМ АН ОСИПОВА 4 а Хурда Оксана Егоровна
    68 / 93   Петрова Амелия БСОШ с УИОП им.А.Осипова 4 а Хурда Оксана Платоновна
    68 / 93 Алексеева Валерия Александровна МБОУ «БСОШ с УИОП им. А.Осипова» 4 «а» класс Хурда Оксана Платоновна
    93 / 93 Антонова Амелия МБОУ «БСОШ с УИОП» им. А.Н. Осипова 4 а Хурда Оксана Платоновна
    83 / 93 Горохова Евгения Саргылановна МБОУ Бердигестяхская средняя общеобразовательная школа с углубленным изучением отдельных предметов имени А.Н.Осипова 4 а Хурда Оксана Платоновна
    93 / 93 Тырылгина Аиза Станиславовна БСОШ с УИОП им А.Осипова Хурда Оксана Платоновна
    83 / 93  Сыромятникова Валерия Семёновна Бердигестяхская СОШ им.А.Н.Осипова 4 а Хурда Оксана Платоновна
    93 / 93 Александрова Людмила МБОУ «Кептинская СОШ»Горный улус, с.Кептинтин 2 Чемезова Марта Никаноровна
    93 / 93 Григорьев Петя «МБОУ Кептинская СОШ» Горный улус с. Кептин 2 Чемезова Марта Никаноровна
    78 / 93 Филиппова Влада МБОУ «»Кептинская СОШ»Горный улус, с.Кептин 2 Чемезова Марта Никаноровна
    63 / 93 Семенов Арылхан Семенович МБОУ 1 Кангаласская С.О.Ш 4 Чемчоева Антонина Юрьевна
    83 / 93 Гермогенова Динара МКОУ «Никольская НОШ» МО «Намский улус» 4 Шадрина А.И.
    83 / 93 Мастов Ринат МКОУ «Никольская НОШ» МО «Намский улус» 4 Шадрина А.И.
    78 / 93 Прокопьева Яна Егоровна МБОУ «Покровская СОШ 1 с УИОП им.И. М. Яковлева» 3 а Шадрина Сардаана Константиновна — мама
    48 / 93 Горохова Арина Александровна МБОУ «Табалахская СОШ» 2 Эверстова Лилия Гавриловна
    58 / 93 Потапов Арылхан Николаевич МБОУ «Табалахская СОШ» 2 Эверстова Лилия Гавриловна
    88 / 93 Потапова Ангелина Петровна Табалаах орто оскуолата 2 кылаас Эверстова Лилия Гавриловна
    73 / 93 Яковлева Валерия Ивановна  УИОП БСОШ им. А.Н.Осипова 3″ а» Яковлева Дария Ивановна

     

    Сорох кыттааччылар сайаапка ыыппыттар уонна форманы толорботохтор, салайааччы организаторга эрийэн 8-996-915-78-13 биллэрин.

    Хас биирдии кыттааччы электроннай почтатыгар Туоһу сурук, кыайыылаахтарга Диплом уонна салайааччыларга Махтал сурук ыытыллар.



    Author of the theme: Tonyc - freelance.ru/users/tonyc