Видеоэкспонаты
  • Выставка «Пространство памяти моей души», посвященной 105-летию Галины Кривошапко

  • Виртуальная выставка «Наталья Семёновна Посельская – педагог от Бога»

  • Виртуальная выставка “Генрих Ильич Литинский — эпоха якутской музыки”, посвященную к 120-летию


  • «БИЛИИ-2020» олимпиада түмүгэ
    27 февраля 2020

    «БИЛИИ – 2020»

    кэтэхтэн ыытыллар олимпиада түмүгэ

     

    «БИЛИИ – 2020»

    кэтэхтэн ыытыллар олимпиада түмүгэ

    Оскуола аата Кыттааччы толору аата-суола

     

    Кылааһа Баллы
    Амма улууһа

    МБОУ “Амгинская СОШ №1 им. В.Г. Короленко с углубленным изучением отдельных предметов”

    Алексеев Владислав Романович 3 “Б” кыл 18
    Анисимов Вячеслав Игоревич 3 “Б” кыл 17
    Бессонов Айаан Егорович 3 “Б” кыл 17
    Давыдова Юлиана Викторовна 3 “Б” кыл 17
    Константинов Эрсан Васильевич 3 “Б” кыл 16
    Никифорова Кира Денисовна 3 “Б” кыл 17
     
    Амма улууһа

    «Амгинский лицей имени академика Л.В. Киренского»

    Давыдова Евгения Викторовна 5 “Б” кыл 26
    Давыдова Сардаана 5 “Б” кыл 25
     
    Амма улууһа

    “Абаҕа орто оскуолата”

    Карпова Ева Васильевна 1 кыл 16
    Артемьева Айталина Васильевна 1 кыл 13
    Тимофеева Дария Михайловна 1 кыл 14
    Дягилева Дайаана Алексеевна 1 кыл 16
     
    Амма улууһа

    Эмис нэһилиэгэ

    “Эмис орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата”

    Кириллин Коля 1 кыл 17
    Петров Никита 1 кыл 13
    Тимофеев Матвей 1 кыл 16
    Устинова Айна 1 кыл 16
     
    Булун улууһа

    Намыы сэлиэнньэтэ

    МБОУ «Борогонская СОШ»

    Бурцев Анатолий Павлович 2 кыл 9
    Бурцева Сайыына Алексеевна 2 кыл 12,5
    Заревняева Эдуарда Эдуардовна 2 кыл 11
    Колесов Тимур Альбертович 2 кыл 11
    Осипова Сайаана Христофоровна 2 кыл 14
    Находкина Айталина Матвеевна 2 кыл 13,5
    Находкина Нария Александровна 2 кыл 14,5
    Старостин Анатолий Олегович 2 кыл 15
    Старостина Карина Алексеевна 2 кыл 10
    Стручкова Инесса Андреевна 2 кыл 11,5
    Стручков Павел Георгиевич 2 кыл 13
     
    Бүлүү улууһа

    Кыргыдай нэһилиэгэ

     «Д.А. Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата»

    Васильева Юлиана Юрьевна 9 кыл 17
    Давыдов Андрей Иосифович 9 кыл 19
    Докторова Глория Гариевна 9 кыл 17
    Ильинов Констанин Петрович           9 кыл 14
    Мучурунова Мария Алексеевна 9 кыл 7
     
    Кэбээйи улууһа

    «Сииттэ орто оскуолата»

    Сивцева Куннэй 1 кыл 15
    Горохова Айталаана 1 кыл 16
    Дьяконова Кристина 1 кыл 15,5
    Никитин Дьулустаан 1 кыл 15
    Васильев Амар 2 кыл 17
    Васильев Ануар 2 кыл 17
    Егоров Егор 2 кыл 17
    Ноговицын Алеша 2 кыл 12,5
    Попов Айаал 2 кыл 16
    Сивцев Дайаана 2 кыл 14,5
    Карамзина Вероника 3 кыл 16
    Наглы Лилиана 3 кыл 16
    Павлов Коля 3 кыл 14,5
    Сивцев Ньургун 3 кыл 14,5
    Алексеева Милена 4 кыл 15
    Карамзина Наташа 4 кыл 16
    Кондратьев Айсен 4 кыл 17
    Павлов Дима 4 кыл 14
    Сергеева Виолетта 4 кыл 14
    Петрова Василина 4 кыл 15
    Ноговицына Полина 5 кыл 19
    Петрова Аня 6 кыл 24
    Попова Айыына 6 кыл 27
    Дьяконова Вероника 7 кыл 26
    Захарова Оля 8 кыл 28
    Наглы Лида 8 кыл 32
     
    Ленскэй улууһа

    “Орто-Наахара орто оскуолата”

    Аргунова Дарина 1 кыл 12
    Колосов Андрей 1 кыл  
    Кугданова Аина 2 кыл 14
    Петров Сильвестр 3 кыл 17
    Саморцева Валерия 4 кыл 17
     
    Мирнэй улууһа

     Сүлдьүкээр нэһилиэгэ МКОУ “СОШ-ЭКЦ №10”

    Егорова Ангелина Альбертовна 11 кыл 16
    Егорова Динара Михайловна 10 кыл 16
    Никифорова Анна Афанасьевна 8 кыл 26
    Иванов Анатолий Прокопьевич 8 кыл 23
    Егоров Владислав Михайлович 6 кыл 21
    Неустроев Гавриил Иванович   19
     
    Мирнэй улууһа

    МКОУ “СОШ №9 им. Р.В. Лонкунова”

    Михайлов Тимофей 5 кыл 19
    Саввинова Моника 5 кыл 16
    Степанова Уйгулана 5 кыл 21
    Николаева Валерия 6 кыл 28
    Ыракыева Натали 6 кыл 25
    Ефимов Архип 7 кыл 25
    Барамыгина Алина 9 кыл  
    Садовникова Люция 10 кыл  
    Евсеев Нестор 11 кыл 13
    Иванов Сергей 11 кыл 17
    Лонкунов Евгений 11 кыл 13
     
    Мэҥэ-Хаҥалас улууһа

    МБОУ «Бедиминская СОШ»

    Егорова Санаайа 1 кыл 15
    Плюк Нарыйаана 1 кыл 12,5
    Попова Милана 1 кыл 16
    Попова Милена 1 кыл 16
    Чемезов Ганя 1 кыл 14
    Борисов Артем 2 кыл 9
    Егорова Айыына 2 кыл 11
    Захаров Арчын 2 кыл 10
    Неустроев Виталий 2 кыл 12
    Прокопьев Виталий 2 кыл 11
    Сергучева Алекса 2 кыл 15
     
    Мэҥэ-Хаҥалас улууһа

    “Дмитрий Таас аатынан Хорообут орто оскуолата”

    Курилкин Коля 2 кыл 14,5
    Сергучева Анна 2 кыл 15
    Егорова Каролина 2 кыл 15
    Чугунова Юлиана 2 кыл 9
    Птицына Вероника 2 кыл 13
    Жирков Юрий 3 кыл 15
    Егорова Ксения 3 кыл 14,5
    Винокурова Кира 3 кыл 12,5
    Пинигин Аристарх 3 кыл 6
    Саввина Ньургустана 5 кыл 25
    Баишев Игорь 5 кыл 25
    Семенова Дайаана 6 кыл 22
    Тотонов Алеша 5 кыл  
    Колосова Саргылана 6 кыл 17
    Сергучева Намыына 6 кыл  
    Птицына Паулина 7 кыл  
    Брызгалова Мария 7 кыл 26
    Брызгалова Ангелина 7 кыл 27
    Копырина Айта 8 кыл  
    Сергучева Дайаана 9 кыл 11
    Федорова Мира 9 кыл 11
    Сергучева Лиана 9 кыл 11
    Птицына Александра 7 кыл  
    Егорова Августа 11 кыл 14
     
    Нам улууһа

    МКYөТ “Е.С. Сивцев – Таллан Бүрэ аатынан Бөтүҥ орто оскуолата”

    Сивцев Андрей 5 кыл 27
    Сивцев Ярослав 6 кыл 28
    Макарова Лана 7 кыл 26
    Захаров Евгений 10 кыл 16
    Местников Айаал 10 кыл 8
    Чирикова Марианна 10 кыл 10
    Заровнява Дайаана 10 кыл 10
    Слепцова Вика 9 кыл 5
    Протопопова Сахая 11 кыл 14
    Колодезников Ярослав 9 кыл 4
    Суздалов Дима 9 кыл 6
    Еремеева Алиада 9 кыл 5
    Харитонова Саина 11 кыл 19
    Заровняева Милена 2 кыл 14,5
    Иванова Надя 2 кыл 14
    Иванов Айастаан   17
    Новогородов Айтал 2 кыл 12,5
    Рожина Анджелина 2 кыл 17
    Слепцова Арина 2 кыл 17
    Лобанова Алиана 4 кыл 14
    Новогородов Айсен 4 кыл 17
    Сивцева Вика 4 кыл 17
    Суздалов Дархан 4 кыл 17
    Яковлева Зарина 4 кыл 18
    Кириллин Сулустаан 3 кыл 16
    Протопопов Саша 3 кыл 15
     
    Ньурба улууһа

    “Күндээдэ орто оскуолата”

    Иудина Айыына Васильевна 5 кыл 30
    Долгунов Сергей Васильевич 5 кыл 23
    Сысоева Динара Леонидовна 6 кыл 25
    Никифорова Айталина Артуровна 6 кыл 25
    Михайлова Самира Леонидовна 6 кыл 27
    Захаров Радомир Александрович 6 кыл 27
    Варламова Анита Александровна 7 кыл 27
    Михайлов Сэм Семенович 7 кыл 27
    Соколова Эмилия Григорьевна 7 кыл 6
    Корнилова Виолетта Юрьевна 10 кыл 20
    Жиркова Даяна Дмитриевна 10 кыл 14
    Дмитриева Розалия Ивановна 10 кыл 21
    Абрамова Аманда Анатольевна 10 кыл 12
    Яковлева Эвелина Арсеновна 4 кыл 15
    Варламов Вадим Александрович 4 кыл 14
    Герасимова Алина Васильевна 4 кыл 13
    Кураева Ольга Руслановна 4 кыл 12,5
    Нутчин Алексан Владиславович 4 кыл 16
    Сысоев Амир Леонидович 4 кыл 15
     
    Ньурба улууһа Ньурба куората

     МБОУ “Нюрбинский технический лицей”

    Иванова Эльвира Васильевна 5 кыл 23
     
    Ньурба улууhа

    Ханалас нэhилиэгэ

    “Н.И. Кочнев аатынан 1-Ханалас орто оскуолата”

    Жданова Эвелина 3 кыл 14
    Баишев Айысхан 3 кыл 16
    Семенов Арылхан 3 кыл 9
    Федерова Лияна 3 кыл 11
    Николаев Вадим 3 кыл 15
    Павлов Гриша 3 кыл 14
    Иванов Степа 2 кыл 13,5
    Афанасьева Айыллаана 2 кыл 15,5
    Петрова Олеся 6 кыл 27
    Антонова Нелли 6 кыл 26
    Жданов Саша 6 кыл 21
    Мордовской Эльдар 6 кыл 21
    Васильева Марина 6 кыл 20
    Жданова Анжелина 7 кыл 23
    Адамов Олег Прокопьевич 7 кыл 21
    Григорьева Карина 7 кыл 14
    Васильев Слава 7 кыл 17
    Иванова Констанция 10 кыл 19
     
    Ньурба улууһа

    Маалыкай сэлиэнньэтэ

    «М.В. Мегежекскэй аатынан Маалыкай орто оскуолата»

    Васильева Валентина Евтропьевна 6 “Б” кыл 28
    Платонова Нария Айталиновна 7 “А” кыл 25
    Спиридонова Дина Дмитриевна 8 “Б” кыл 30
    Бурцева Сайаана Петровна 9 “Б” кыл 19
     
    Ньурба улууһа

    Сүлэ нэһилиэгэ

    “С.С. Сюльскай аатынан Сулэ орто оскуолата”

    Алексеева Ярослава 7 кыл
    Старостина Ньургуйаана 7 кыл 29
    Сивцева Юлианна 8 кыл 28
     
    Ɵймөкөөн улууһа Орто-Балаҕан бөhүөлэгэ МКОУ “Сордоннохская СОШ им. Т.И. Скрыбыкиной” Винокурова Анастасия Афанасьевна 3 кыл 16
    Егорова Виолетта Владимировна 3 кыл 17
    Заболоцкая София Михайловна 3 кыл 16
    Таркова Анжелика Михайловна 3 кыл 16
     
    Сунтаар улууһа

    МБОУ “Крестяхская СОШ им. И.Г. Спиридонова”

    Ушатова Сильвия Ивановна   18
     
    Сутаар улууһа

    “Кутана орто оскуолата”

    Фокина Василиса 5 кыл 21
    Семенова Юлиана 5 кыл 23
    Иванова Александра 5 кыл 22
    Тисякова Алина 6 кыл 23
    Иванова Самира 9 кыл  
    Иванов Валерий 9 кыл 15
    Самсонова Сандаара 9 кыл 15
    Семенова Сайаана 10 кыл 18
    Винокуров Айаан 8 кыл 8
    Кириллина Ангелина 8 кыл 19
     
    Сунтаар улууһа

    Күндэйэ нэһилиэгэ

    “Б.Н. Егоров аатынан Кундэйэ орто оскуолата”

    Васильев Егор Николаевич 3 кыл 18
    Баснаева Алиада Александровна 3 кыл 14
    Саввинов Дмитрий Васильевич 3 кыл 13
    Семенова Рената Яновна 3 кыл 8
    Егоров Богамир Алексеевич 3 кыл 4
    Алексеева Сайыына Леонидовна 1 кыл 14
    Андреева Эмма Николаевна 1 кыл 17
    Егоров Любомир Кириллович 1 кыл 16,5
    Дьяконов Даниил Станиславович 1 кыл 15
    Менякова Айыына Афанасьевна 1 кыл 17
    Саввинов Артемий Леонидович 1 кыл 18
    Меняков Айхал Афанасьевич 2 кыл 14
    Андреева Сандара Леонидовна 4 кыл 16
    Гуринова Алина Гаврилиевна 4 кыл  
    Дьяконова Лилиана Афанасьевна 4 кыл 14
    Сергеева Ирина Дмитриевна 4 кыл 12
    Максимова Карнелия Егоровна 5 кыл 28
    Васильева Амилия Владиславовна 6 кыл 29
    Саввинова Ангелина Леонидовна 7 кыл 30
    Петрова Валерия Алексеевна 8 кыл 29
    Макарова Аксиния Михайловна 9 кыл 21
    Гуринова Иралина Гаврильевна 9 кыл 20
    Корнилова Евгения Евгеньевна 9 кыл 18
    Веригина Анастасия Петровна 10 кыл  
    Трофянова Елизавета Алексеевна 10 кыл 21
    Уарова Ариана Прокопьевна 11 кыл 20
    Терентьева Уйгулаана Николаевна 11 кыл 21
     
    Cунтаар улууhа

    “Туойдаах сүрүн сүhүөх оскуолата”

    Свидерская Сияна Мирославовна 5 кыл 29
    Артемьева Малена Ярославовна 7 кыл 25
     
    Таатта улууһа

    “Г.Д. Бястинов – Бэс Дьарааһын аатынан Чымнаайы Орто оскуолата”

    Максимова Нюргуяна Егоровна 5 кыл 26
    Хоютанова Нария Семеновна 5 кыл 28
    Антоева Оксана Евгеньевна 6 кыл 28
    Васильева Алина Николаевна 6 кыл 29
    Колодезников Петр Петрович 6 кыл 29
    Мочегусова Юлия Семеновна 6 кыл 29
    Прокопьев Виталий Андреевич 6 кыл 28
    Мочегусов Илья Романович 7 кыл 27
     
    Таатта улууһа

    Ытык-Күөл нэһилиэгэ

     “Д.А. Петров аатынан Ытык-Күөл орто оскуолата”

    Акимов Юрий Иннокентьевич 4 кыл 18
    Игнатьев Никита Александрович 4 кыл 18
    Колодезников Айаал Евгеньевич 4 кыл 16
    Посельский Борис Юрьевич 4 кыл 15
    Сыромятников Николай Николаевич 4 кыл 6
    Тарасова Валерия Алексеевна 4 кыл 15
    Томпо улууһа

    МБОУ “Ары-Толонская основная общеобразовательная школа им. А.С. Сыромятниковой”

    Баланов Павел 4 кыл 14
    Канашова Алина 4 кыл 15
    Тимофеева Анжелика 4 кыл 15
    Тимофеева Аяна 2 кыл 15
    Степанова Света 2 кыл 11
    Степанов Власий 2 кыл 12
    Николаева Дарианна 3 кыл 13,5
    Аммосова Сардаана 3 кыл 14
    Степанов Эрчим 3 кыл 16
     
    Томпо улууһа

    МБОУ “Сасыльская средняя общеобразовательная школа им. Е.Е. Протопопова”

    Фролкин Тимур Олегович 5 кыл 12
    Комиссарова Виктория Владиславовна 5 кыл 27
    Васильев Максим Александрович 5 кыл 8
    Заровняев Айсен Иннокентьевич 5 кыл 10
    Хастаева Арина Денисовна 6 кыл 12
    Атакова Аксиния Васильевна 8 кыл 26
    Комиссарова Виолетта Владиславовна 8 кыл 23
    Степанова Ольга Николаевна 9 кыл 9
    Назаров Ариан Петрович 10 кыл 7
    Уус-Алдан улууһа

    Курбуһах нэһилиэгэ

    МБОУ «НШ-ДС с. Балаганнах им. М.Н. Винокурова»

    Андросов Минтимир 4 кыл 17
    Андросов Айархаан 3 кыл 12
    Иванов Николан 4 кыл 17
    Оконешников Иван 3 кыл 14
     
    Уус-Алдан улууhа Бэрт-Ууһун нэhилиэгэ “И.С. Портнягин аатынан Сыырдаах орто оскуолата” Черкашина Айсена Олеговна 1 кыл 13,5
    Неустроева Ирияна Прокопьевна 1 кыл 11
    Заболоцкая Лилиана Николаевна 1 кыл 13,5
    Слепцова Виктория 1 кыл 5
    Петрова Анжела Дмитриевна 1 кыл 11
    Власов Ваня 1 кыл 12
    Борисова Янелла Васильевна 2 кыл 13,5
    Шестакова Лилиана Алексеевна 2 кыл 15
    Ноговицына Даша 2 кыл 14
    Бурцева Рианна Руслановна 3 кыл 15
    Бурцев Герман Германович 3 кыл 14
    Слепцова Дарина Алексеевна 3 кыл 15
    Стручкова Вика 3 кыл 12,5
    Сыромятникова Алена 3 кыл 8
    Ноговицына Мичийэ 3 кыл 14,5
    Шайнурова Гульнара 3 кыл 17
    Колодезникова Алиса Егоровна 4 кыл 12,5
    Олесова Сардаана Гаврильевна 4 кыл 12
    Неустроева Ангелина Ивановна 4 кыл 14,5
    Васильев Афанасий 4 кыл 17
    Данилова Валерия 4 кыл 18
    Шайнурова Айгуль 4 кыл 18
    Сыромятников Вячеслав 4 кыл 15
    Боярова Динара Владимировна 5 кыл 23
    Иванова Ольга Ивановна 5 кыл 26
    Копырина Тускулаана Анатольевна 5 кыл 26
    Аммосова Айгыына Александровна 6 кыл 22
    Портнягина Анжелина Ильинична 6 кыл 26
    Черкашина Кристина Олеговна 6 кыл 23
    Слепцова Кыыдаана Петровна 6 кыл 25
    Бурцева Валерия Геннадиевна 7 кыл 25
    Ширяева Кристина Гаврильевна 7 кыл 28
    Портнягина Арина Ивановна 8 кыл 25
    Петухова Валерия Васильевна 9 кыл 16
    Черкашина Валентина Ильинична 9 кыл 19
    Слепцова Милена Владимировна 9 кыл 18
    Гуляева Диана Владимировна 9 кыл 19
     
    Уус-Алдан улууһа

    Саһылыкаан бөһүөлэгэ

    “Саһылыкаан сүрүн уопсай үөрэхтээһин оскуолата”

    Портнягина Наина Иннокентьевна 6 кыл 28
     
    Уус-Алдан улууһа

    “Туулээх орто оскуолата”

    Алексеев Костя 1 кыл 10,5
    Фёдорова Элина 1 кыл 12
    Бочкарева Аелина 2 кыл 14.5
    Заровняева Уйгууна 2 кыл 12
    Винокуров Ньургун 3 кыл  
    Егоров Эрчим 3 кыл 15
    Асекритов Леонид 4 кыл 10
    Бережнёв Ариан 4 кыл 12
    Неустроев Эрхан 4 кыл 8,5
    Федорова Инга 4 кыл 13,5
    Самсонова Сандаара 4 кыл 13
    Бочкарёва Маша 5 кыл  
    Охлопкова Лия 5 кыл 25
    Бережнев Арсен 5 кыл 25,5
    Иванова Аня 6 кыл 20
    Малагина Роза 6 кыл 24
    Захаров Айтал 7 кыл 24
    Заровняева Лия 7 кыл 24
    Винокурова Лидия 8 кыл 8
    Степанова Олеся 8 кыл 26
    Неустроев Денис 11 кыл  
     
    Уус-Алдан улууһа

    Мүрү нэһилиэгэ

    “Мүрү 1№-х орто оскуолата”

    Лазарева Юлия Романовна 11б кыл 20
    Татаринова Луиза 2 “Г” кыл 17
     
    Уус-Алдан улууһа

    МБОУ “Хоногорская ООШ им. С.С. Васильева”

    Осипова Динара Дмитриевна 1 кыл  
    Федорова Виктория Егоровна 1 кыл 15
    Новоприезжий Родион Павлович 1 кыл 4
    Стрекаловская Майя 2 кыл 17
    Федорова Юлиана Егоровна 3 кыл 15
     
    Уус-Алдан улууһа

    МБОУ “Начальная школа- детский сад с. Элясин”

    Артамонов Илья Иванович 4 кыл 12,5
    Барашкова Алгыстаана Александровна 4 кыл 13
    Никулин Юрий Николаевич 4 кыл 16
    Алексеева Диана Афанасьевна 3 кыл 12,5
    Барахсин Айсен Данилович 3 кыл 11
    Коротова Белла Петровна 3 кыл 11
    Поротов Виктор Иннокентьевич 3 кыл 11,5
     
    Yөhээ-Дьааҥы улууhа

    МБОУ “Дулгалахская СОШ им. И.И. Котельникова”

    Слепцова Нарыйа Вячеславовна 10 кыл 15
    Шишигина Айыына 11 кыл 10
    Сыромятникова Евдокия 11 кыл 19
    Слепцова Саяна 11 кыл 16
    Слепцова Куннэй Филипповна 9 кыл 16
    Колесов Ньургун Егорович 8 кыл 26
    Слепцов Радмир Леонидович 5 кыл 27
    Слепцова Айсена 6 кыл 27
    Потапова Виктория 6 кыл 28
    Рожина Нарияна 6 кыл 26
    Рожина Айталина 4 кыл 17
    Чукров Степан 2 кыл 12
    Стручков Атнуан 2 кыл 14
    Слепцова Виктория 1 кыл 4
     
    Yөһээ-Дьааҥы улууһа Улахан-Күөл нэһилиэгэ  МБОУ “Табалахская СОШ” Эверстова Мичилина Евгеньевна 11 кыл 11
    Попов Николай Дмитриевич 11 кыл 9
    Эверстова Алина Георгиевна 10 кыл 10
    Эверстов Мичил Янович 10 кыл 9
    Григорьева Татьяна Петровна 10 кыл 0
    Лебедева Инна Сергеевна 8 кыл 24
    Потапова Саина Семеновна 8 кыл  
    Потапова Карима Степановна 8 кыл 11
    Слепцова Ньургуйаана Александровна 8 кыл 12
    Горохов Вячеслав Семенович 8 кыл 24
    Лыков Андрей Леонидович 8 кыл 18
    Слепцова Иванна Александровна 7 кыл 8
    Прудецкий Афанасий Дмитриевич 7 кыл 21
    Эверстова Карина Дмитриевна 7 кыл 11
    Потапова Дайаана Егоровна 7 кыл 21
    Юмшанова Арина Ариановна 6 кыл 5
    Слепцова Наталья Петровна 6 кыл 11
    Слепцова Дарианна Владимировна 6 кыл 9,5
    Новогородова Ангелина Айбековна 6 кыл 11
    Слепцова Марина Максимовна 6 кыл 3
    Чирикова Элеонора Дмитриевна 5 кыл 6,5
    Рожина Ангелина Ярославовна 5 кыл 5,5
    Горохова Селена Семеновна 5 кыл 5,5
    Прудецкая Ася Афанасьевна 5 кыл 9
    Чирикова Эвелина Дмиртриевна 2 кыл 11
    Алексеева Эльвира Захаровна 2 кыл 6
    Эверстов Сайаан Евгеньевич 2 кыл 8
    Борисов Дамир Евгеньевич 2 кыл 8
    Чупрова Василианна Родионовна 2 кыл 7,5
    Чупрова Гелена Герасимовна 2 кыл 8,5
    Слепцов Радомир Константинович 2 кыл 2
    Прудецкая Лена Федоровна 2 кыл 2
    Yөhээ Дьааҥы улууhа

    Томтор сэлиэнньэтэ

    “Боруулаах орто оскуолата”

    Неустроева Мира Николаевна 8 кыл 27
    Стручкова Виктория Иннокентьевна 9 кыл 20
    Потапова Сахаяна Сергеевна 10 кыл  
     
    Чурапчы улууhа

    Хадаар сэлиэнньэтэ

    «С.Д. Флегонтов аатынан Хадаар орто оскуолата»

    Герасимов Вова 5 кыл 26
    Листикова Марта 5 кыл  
    Сысолятина Айта 5 кыл  
    Мишкина Дайаана 6 кыл 25
    Сергеева Люба 6 кыл 25
    Анемподистова Юлия 7 кыл 25
    Орлова Олеся 7 кыл 26
    Рязанский Миша 8 кыл 22
    Климов Валентин 9 кыл 18
    Листикова Нария 11 кыл 19
    Никитин Дима 11 кыл  
     
    Дьокуускай куорат

    №3 оскуолата

    Шепелева Арина Анатольевна 3 кыл 17,5
    Слепцова Карина Памуровна 3 кыл 18
     
    Ɵймөкөөн улууhа

    Орто-Балаҕан нэhилиэгэ

    “Т.И. Скрыбыкина аатынан Сордонноохт орто оскуолата”

    Вензель Дайана 2 кыл 14
    Егорова Эльвира 2 кыл 13,5
    Иванов Антон 2 кыл 10
    Иванов Петр 2 кыл 10,5
    Ядреева Регина 2 кыл 7
     
    Yөhээ-Дьааҥы улууhа

    МБОУ «Осохтохская НОШ»

    Антонова Виктория Николаевна 1 кыл 13
    Рожина Эвелина Ростиславовна 1 кыл 14,5
    Томская Аэлита Николаевна 2 кыл 14,5
    Томский Николай Андреевич 2 кыл 13
     
    Бүлүү улууhа

    Кыргыдай нэhилиэгэ

    “Д.А. Гуляев аатынан Кыргыдай орто оскуолата”

    Иванова Фаина 6 кыл 30
    Егорова Розанна 7 кыл 27
    Бобровская Вероника Афанасьевна 8 кыл 29
    Окоемов Герман                    8 кыл 30
    Чемпорова Алена 8 кыл 30
    Васильев Ваня 6 кыл 26
    Катанова Виктория 10 кыл 18
    Мугурунова Наталья 11 кыл 21
     
    Мэҥэ-Хаҥалас улууhа

    Моорук нэhилиэгэ

    «Моорук орто оскуолата»

    Лобанов Сайаан Александрович 9 кыл  
    Игнатьев Арсен Айисенович 9 кыл 19
    Иннокентьева Вероника 11 кыл 17
     
    Нам улууhа

     Маймаҕа нэhилиэгэ

    МКОУ «Маймаҕа оскуола-сад»           

    Григорьева Алина 4 кыл 17
    Обутов Георгий 4 кыл 15
    Слепцова Мичийэ 4 кыл 16
    Слепцова Кюнняй 2 кыл 16
     
    Бүлүү улууhа

    «П.И. Быканов аатынан Халбаакы орто оскуолата»

    Иванов Аман   25
    Иванова Карина   20
    Иванов Саша   21
    Федотов Ваня   18
    Петрова Ира 5 кыл 25
    Простакова Анита 5 кыл 25
    Иванов Айтал   27
    Таппагаров Арылхан   21
    Корякин Данил   28
    Колтовская Анна   19
    Степанова Уйгулаана 5 кыл 18
    Михайлов Тима 5 кыл 18
    Корякина Лена   24
    Павлова Раиса 8 кыл 28
    Портнягина Ванесса 8 кыл 25
    Степанова Алеся   27
    Терентьев Василий 8 кыл 29
    Федорова Карина    
    Былахыров Алеша   19
    Колмыгина Аида 9 кыл 19
    Еремеева Аэлита   21
    Николаева Валентина 11 кыл 19
    Левина Сайыына   19
     
    Бүлүү улууhа

    2 Күүлэт нэhилиэгэ

    «Н.А. Алексеев аатынан 2 Куулэт орто оскуолата»

    Алексеева Вероника Даниловна 5 кыл  
    Григорьев Артем Васильевич 6 кыл  
    Григорьев Владислав Валерьевич 6 кыл 31
    Дмитриева Аграфена Романовна 6 кыл 28
    Слепцова Изабелла 7 кыл 24
    Васильева Альбина Васильевна 7 кыл 28
    Дмитриев Александр Васильевич 7 кыл 25
    Гаврильев Михаил Прокопьевич 8 кыл 27
    Николаев Кюндюл Алексеевич 8 кыл 27
    Григорьев Прокопий Васильевич 11 кыл 20
    Спиридонова Даяна Анатольевна 11 кыл 18,5
    Афанасьева Анастасия Васильевна 9 кыл 21
    Слепцова Кюннэй Филипповна 9 кыл  
    Стручкова Юстина Юрьевна 9 кыл 20
    Семенов Валерий Прокопьевич 10 кыл 21
    Дмитриева Виалетта Романовна 10 кыл 21
     
    Ньурба улууhа

    Ньурба куората

    МБОУ “Нюрбинский технический лицей им. А.Н. Чусовского”

    Иванов Кирилл Афанасьевич 6 “Б” кыл 26
    Андреев Егор Евгеньевич 5 кыл 26
     
    Мэҥэ-Хаҥалас улууhа

    “Алтан орто оскуолатын”

    Билюкина Татьяна Владимировна 5 кыл  
    Сидоров Тимур Васильевич 5 кыл  
    Попова Лилия Петровна 6 кыл  
    Матчитов Егор Николаевич 6 кыл  
    Тихонов Дмитрий Андреевич 7 кыл  
    Петров Дмитрий Андреевич 8 кыл  
    Аринкина Лейсана Николаевна 9 кыл  
     
    Ɵймөкөөн улууhа

    Ɵймөкөөн орто оскуолата

    Морозов Дамир 4 кыл 14
    Павлов Айдын 4 кыл 15,5
    Малых Арсен 4 кыл 15
    Винокуров Александр 4 кыл 16
    Канаев Давид 4 кыл 13
    Сивцев Айтал 4 кыл 15
     
    Yөhээ Дьааҥы улууhа МБОУ “Черюмчинская ООШ” Ефимов Сандал 4 кыл 14,5
    Горохов Данил 2 кыл 13,5
    Старостин Данил 2 кыл 14,5
    Слепцов Ярослав 2 кыл 14,5
    Ефимова Сандаара 2 кыл 14,5
    Гатилова Лилияна 3 кыл 15,5
    Афанасьев Анатолий 3 кыл 14,5
    Аммосова Анна 3 кыл 15,5
    Рязанский Самуил 3 кыл 14
    Стручков Айтал 4 кыл 14,5
    Старостин Иннокентий 4 кыл 14,5
    Рожина Алиса Гаврильевна 5 кыл 22
    Божедонова Ариана 5 кыл 16,5
    Рязанская Милена Яковна 5 кыл 25
    Ефимова Анна Степановна 7 кыл 23
    Ефимова Саяра Степановна 9 кыл 18
    Тихонова Юлия Ильинична 9 кыл 18
    Ефимова Нарыйаана 8 кыл 25
     
    Орто Халыма улууhа

    МБОУ “Алазейская СОШ”

    Созонова Мария 2 кыл 12
    Соломахо Дарьяна 2 кыл 12
    Семёнова Вера 2 кыл 10
    Шкулёв Максим 2 кыл 12
    Никулина Светлана 3 кыл 13,5
    Созонов Михаил 3 кыл 14
    Тарасова Таина Афанасьевна 3 кыл 13,5
    Ньургуяна Гуляева 3 кыл 11
    Стручков Айсен 3 кыл 12,5
    Федорова Сандаара 3 кыл 13
    Берёзкина Анна 3 кыл 14
    Кондаков Андрей 3 кыл 14
    Потапов Александр 4 кыл 13
    Третьяков Арылхан 4 кыл 13,5
    Сазонов Арылхан 4 кыл 11
    Полюкова Милена 4 кыл 12
    Слепцов Сандал Иванович 5 кыл 8
    Стручков Айхал Васильевич 5 кыл 2
    Третьякова Арчылана Иннокентьевна 5 кыл 7
    Оконешников Олег Васильевич 5 кыл 6
    Винокурова Рая 5 кыл 5
    Степанов Николай Михайлович 5 кыл 6
    Винокурова Александра Анатольевна 5 кыл 10
    Габышев Саша 6 кыл 19
    Винокурова Нарыйаана 6 кыл 13
    Шадрин Эрчим Михайлович 6 кыл 15
    Явловский Марк Павлович 6 кыл 11
    Третьякова Аида Александровна 6 кыл 8
    Берекин Александр Захарович 6 кыл 13
    Бондаренко Мария Викторовна 6 кыл 11
    Созонов Алексей Дмитриевич 6 кыл 15
    Созонова Ольга Дмитриевна 8 кыл 12
    Федорова Марианна Дмитриевна 8 кыл 15
    Гуляева Снежана Леонидовна 8 кыл 14
    Никулин Игорь 8 кыл 20
    Гуляева Милена Леонидовна 10 кыл 3
    Федоров Никита Дьулустанович 10 кыл 4
    Шадрин Мичил Михайлович 10 кыл 4
    Кокорина Алла Борисовна 11 кыл 10
     
    Yөhээ Дьааҥы

    “Элгэс орто оскуолата”

    Федорова Миланна Юлианновна 3 кыл 16
    Горохова Селина Семеновна 1 кыл 14
    Томская Александра Александровна 3 кыл 15,5
    Слепцова Татьяна Петровна 4 кыл 17
    Слепцов Александр Николаевич 2 кыл 15
    Роббек Эрнеста Николаевна 4 кыл 11,5
    Потапова Маргарита Андреевна 4 кыл 14
    Петров Марк Игнатьевич 1 кыл 15
    Малькова Анисия Иннокентьевна 3 кыл 16
    Кутейкин Антон Алексеевич 4 кыл 11
    Корнилова Глорианна Романовна 3 кыл 15
    Заборовский Валентин Иванович 3 кыл 15
    Ефимов Констанин Брониславович 2 кыл 15
    Горохова Валентина Валентиновна 2 кыл 13
    Горохов Алексей Семенович 4 кыл 15
    Васильев Роман Романович 4 кыл 13,5
    Васильев Виктор Романович 2 кыл 14
    Борисов Герман Антонович 1 кыл 15
     
    Нам улууhа

    МБОУ “Хатын-Арынская СОШ им. И.Е. Винокурова”

    Мартынов Эрсан 3 “А” кыл 17
    Охлопков Горик                                   3 “А” кыл 17
    Дарина Лыткина 5 “А” кыл 23
    Калачева Камила 8 “А” кыл 24
     
    Уус-Алдан улууhа

    МБОУ “Тюляхская СОШ имени Д.Д. Оллонова”

    Алексеев Константин Константинович 1 кыл 10,5
    Иванова Светлана Степановна   15
     
    Таатта улууhа

    “И.Н. Гуляев аатынан Туора-Күөл орто оскуолата”

    Максимова Дарина 3 кыл 16
     
    Бүлүү улууhа

    Киирэп сэлиэнньэтэ

    “Хаҕын орто оскуолата”

    Николаева Милена Андреевна 6 кыл 28
    Николаева Матрена Андреевна 6 кыл 26
    Никифорова Айлана Ньургуновна 6 кыл 27
    Афанасьева Надежда Михайловна 6 кыл 27
    Шестаков Айтал Аркадьевич 6 кыл 28
    Степанов Прокопий Реворьевич 11 кыл 18
    Григорьев Ренат Васильевич 9 кыл 17
    Степанов Иван Александрович 11 кыл 14
           
    Кэбээйи улууһа

    «Н.Х. Дьяконов аатынан Тыайа орто оскуолата»

    Аманатова Нарияна 4 кыл 15
    Дьяконов Денис   9
    Дьяконов Эрхан 4 кыл 13
    Дьяконов Юлиан 4 кыл 14
    Корякина Дайаана 3 кыл 15
    Никонова Нарыйа 4 кыл 16
    Охлопков Айсен 3 кыл 18
    Полятинская Арианна 4 кыл 15
    Полятинская Настя 4 кыл 16
    Полятинская Регина 4 кыл 9,5
    Сыроватский Арылхан 4 кыл 16
    Ядрихинская Алина 4 кыл 7
    Дьяконова Айдына 5 кыл 28
    Полятинская Саргылаана Ивановна 6 кыл 27
    Дьяконова Надежда Григорьевна 11 кыл 19

    Хас биирдии кыттааччы электроннай почтатыгар Туоһу сурук, кыайыылаахтарга Диплом уонна салайааччыларга Махтал сурук ыытыллар.



    Author of the theme: Tonyc - freelance.ru/users/tonyc