Видеоэкспонаты
  • Выставка «Пространство памяти моей души», посвященной 105-летию Галины Кривошапко

  • Виртуальная выставка «Наталья Семёновна Посельская – педагог от Бога»

  • Виртуальная выставка “Генрих Ильич Литинский — эпоха якутской музыки”, посвященную к 120-летию


  • Өрөспүүбүлүкэтээҕи кэтэхтэн ыытыллар «Олоҥхо — өбүгэм сүдү бэлэҕэ» олимпиада түмүгэ: 9 КЫЛААСТАР
    28 ноября 2016

    risunok-460

    ФИО участника Улуус Школа Класс Руководитель Баллы
    Пахомова Снежана Вилюйский улус Бүлүү улууһун А.И.Леонтьев Лөкөчөөн орто оскуолата 9 Федорова Матрена Семеновна 35
    Егорова Ольга Анатольевна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 9 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    31
    Атласов Айтал Егорович Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 9 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    31
    Скрябина Алина Николаевна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 9 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    30
    Федоров Денис Вячеславович Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 9 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    30
    Черноградская Варвара Ивановна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 9 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    29
    Попов Анатолий Семенович Амма улууһа Сатаҕай, 9 Шишигина Г.Н. 28
    Захарова Марианна Архиповна Амма улууһа Сатаҕай, 9 Шишигина Г.Н. 27
    Михайлова Туяра Елисеевна

     

    Вилюйский улус МБОУ «Вилюйская СОШ №1 имени Г.И.Чиряева» 9 «б»

     

    Филиппова Ньургуйаана Ивановна

     

    27
    Мандаров Иван Васильевич

     

    Вилюйский улус МБОУ «Вилюйская СОШ №1 имени Г.И.Чиряева» 9 «б»

     

    Павлова Любовь Ивановна 27
    Васильев Максим Васильевич Ньурба улууһа Егоров П.С. аатынан Акана орто оскуолата 9 Васильева Наталья Викторовна 26
    Догоюсов Петя Вилюйский улус. Чочу орто оскуолата 9 Капустина Саргылана Васильевна 26
    Сидорова Любовь Сидоровна Абый улууһа Майыар орто оскуолата

     

    9 Очирова Марина Дмитриевна 26
    Артемьева Валентина Васильевна Амма улууһа Сатаҕай, 9 Шишигина Г.Н. 26
    Алексеева Любовь Икрамовна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата, 9 Тимофеева Акулина Васильевна 26
    Винокурова Валерия Даниловна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата, 9 Тимофеева Акулина Васильевна 25
    Никитина Мария Васильевна Амма улууһа Сатаҕай, 9 Шишигина Г.Н. 25
    Чиряев Дмитрий Николаевич Вилюйский МБОУ «Кедандинская ООШ с дошкольной группой им. К.С. Чиряева» 9 Винокурова О.В. 25
    Буслаев Виталий Аялович Бүлүү улууһа Г.С.Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола, 9 Докторова Ирина Петровна 25
    Простакова Розанна Николаевна

     

    Вилюйский улус МБОУ «Халбакинская СОШ им.П.И.Быканова» Вилюйского улуса 9 Петрова Светлана Николаевна 24
    Иванова Сайаана Васильевна Дьокуускай куорат Дьокуускай куорат 7 №-дээх оскуолата 9 Осипова Анастасия Михайловна 22
    Гуляева Эсланда Кэбээйи улууһа Н.П.Егоров аатынан Мастаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата 9 Анисимова Матрена Егоровна 22
    Иванов Евгений Олегович Үөһээ Бүлүү Н.Г.Золотарев-Якутскай аатынан Харбалаах орто оскуолата 9 Колтовская Туйаара Трофимовна 21
    Христофоров Никита Николаевич Таатта улууһа Таатта улууһа, Д.А.Петров аатынан Ытык-Күөл 2-с №-дээх орто оскуолата,

    9 кылаас

    9 Дедюкина Зинаида Ивановна 21
    Владимирова Нюргуяна Альбертовна Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 9 Киприянова Юлия Юрьевна 21
    Алексеева Анна Ивановна Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 9 Киприянова Юлия Юрьевна 20
    Веревкина Борислава Анатольевна Булуу улууьа МБОУ «Чернышевская СОШ им. С.М.Васильева» 9 Протопопова Алена Нестеровна 20
    Стручкова Олеся Иосифовна Амгинский улус Константинов И.И.-Дэлэгээт Уйбаан аатынан Сул5аччы уопсай орто оскуолата 9 Данилова Венера Васильевна 20
    Томский Елисей Егорович Вилюйский улус Бүлүү улууһун, Бүлүү Г.С.Донской аатынан 2 №-дээх орто оскуолата 9 «б» Васильева Туйара Степановна 20
    Антоева Софья Петровна Таттинский улус МБОО «Чымнайская СОШ имени Г.Д.Бястинова-Бэс Дьарааьын» 9 Прокопьева Татьяна Юрьевна 19
    Жиркова Валерия Аркадьевна Абый улууһа Майыар орто оскуолата

     

    9 Очирова Марина Дмитриевна 19
    Винокуров Василий Васильевич Таатта улууһа Таатта улууһа, Д.А.Петров аатынан Ытык-Күөл 2-с №-дээх орто оскуолата,

    9 кылаас

    9 Яковлева Антонина Григорьевна 19
    Корякина Елена Артуровна Абый улууһа Майыар орто оскуолата

     

    9 Очирова Марина Дмитриевна 18
    Тарабукина Уйгулаана Владимировна Амма улууһа П.И.Караканов аатынан Мээндиги орто оскуолата, 9 Павлова Сааскылаана Семеновна 17
    Сыроватская Раиса Константиновна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 9 Мохчогорова А.Н. 17
    Максимова Диана Васильевна Сунтарский улус Сунтаардаа5ы гимназия, 9кылаас 9   17
    Докторов Евдоким г. Якутск МОБУ№7 9 в Петрова Ж.Н. 16,5
    Монастырева Светлана Альбертовна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 9 Мохчогорова А.Н. 16
    Ноговицына Лилиана Кэбээйи улууһа Н.П.Егоров аатынан Мастаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата 9 Анисимова Матрена Егоровна 16
    Назарова Саида Николаевна Сунтаар улууьа «Б.Н. Егоров аатынан Кундэйэ орто оскуолата» 9 Кузьмина Елизавета Васильевна 16
    Яковлева Светлана Егоровна Сунтарский улус МБОУ «СПТЛ-И»

    9 «б»

    Сунтарский улус

    9 «б» Кондратьева Мария Васильевна 16
    Афанасьева Саргылана Таттинский Таттинский лицей им. А.Е. Мординова с. Ытык-Кюель 9 Баланова Полина Сергеевна, Аргунова Лидия Петровна 16
    Поскачина Уйгулаана Егоровна Вилюйский улус Н.Н.Каратаев аатынан Тааһаҕар орто оскуолата 9 Каратаева Ольга Самуиловна 15
    Варламова Надежда Ильинична(оплата как за Кириллину Яну) Мегино-Кангаласский МэІэ-ХаІалас улуу´а Павловскай орто оскуолата 9″а» Фёдорова Любовь Васильевна

     

    15
    Ефремова Дайаана Таттинский Таттинский лицей им. А.Е. Мординова с. Ытык-Кюель 9 Баланова Полина Сергеевна, Аргунова Лидия Петровна 15
    Николаева Күннэй-Куо Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    9 Неустроева В.А. 14
    Саввинов Сандал Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    9 Неустроева В.А. 14
    Аммосова Аяна Анатольевна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 9 Стручкова П.В. 14
    Ефимова Марианна Константиновна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 9 Стручкова П.В. 14
    Илларионова Варвара Аркадьевна Сунтарский улус Сунтаардаа5ы гимназия, 9 кылаас 9 Сунтаардаа5ы гимназия, 7 кылаас 14
    Спиридонов Константин Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    9 Неустроева В.А. 13
    Григорьева Мария Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    9 Неустроева В.А. 13
    Санников Алексей Юрьевич Ленский район Ленскэй улууһун

    Натуора орто оскуолата

     

    9 Ядреева Тамара Николаевна 13
    Сибирякова Мария Романовна Чурапчы улууһа Муниципальнай бюджетнэй уопсай үөрэхтээһин тэрилтэтэ

    “В.С.Яковлев – Далан аатынан Кытаанах орто оскуолата”

    9 Терютина Лена Степановна 12
    Дмитриева Тамара Васильевна Нюрбинский р-н МБОУ Хатынская СОШ им. Н.И. Прокопьева 9   12
    Федотов Николай Иванович Нюрбинский р-н МБОУ Хатынская СОШ им. Н.И. Прокопьева 9   11
    Лебедева Виолетта Владимировна Булуу улууьа МБОУ «Чернышевская СОШ им. С.М.Васильева» 9 Протопопова Алена Нестеровна 11
    БосиковаРадамира Григорьевна Чурапчы улууһа Муниципальнай бюджетнэй уопсай үөрэхтээһин тэрилтэтэ

    “В.С.Яковлев – Далан аатынан Кытаанах орто оскуолата”

    9 Терютина Лена Степановна 11
    Дьяконова Наталья Александровна Чурапчы улууһа Муниципальнай бюджетнэй уопсай үөрэхтээһин тэрилтэтэ

    “В.С.Яковлев – Далан аатынан Кытаанах орто оскуолата”

    9 Терютина Лена Степановна 11
    Ларионова Василина Николаевна Булуу улууьа МБОУ «Чернышевская СОШ им. С.М.Васильева», 9 Протопопова Алена Нестеровна 10
    Тимофеев Артур Владиславович Ленский район Ленскэй улууһун

    Натуора орто оскуолата

     

    9 Ядреева Тамара Николаевна 10
    Борисов Артем Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    9 Неустроева В.А. 6
    Егорова Марфа Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    9 Неустроева В.А. 5
    Чабыев Семен Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    9 Неустроева В.А. 5


    Author of the theme: Tonyc - freelance.ru/users/tonyc