Видеоэкспонаты
  • Выставка «Пространство памяти моей души», посвященной 105-летию Галины Кривошапко

  • Виртуальная выставка «Наталья Семёновна Посельская – педагог от Бога»

  • Виртуальная выставка “Генрих Ильич Литинский — эпоха якутской музыки”, посвященную к 120-летию


  • Өрөспүүбүлүкэтээҕи кэтэхтэн ыытыллар «Олоҥхо — өбүгэм сүдү бэлэҕэ» олимпиада түмүгэ: 8 КЫЛААСТАР
    28 ноября 2016

    risunok-460

    Кыттааччы аата-суола
    Улууһа Оскуолата Кылааһа Салайааччыта Баала
    Емельянова Елена Андреевна Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 8 Киприянова Юлия Юрьевна 35
    Потапова Мария Христофоровна Верхоянский улус МБОУ “Эгинская СОШ” 8 Заровняева Екатерина Петровна 34
    Петрова Карина Казимировна Вилюйский улус МБОУ «Вилюйская СОШ №1 имени Г.И.Чиряева» 8 «б» Павлова Любовь Ивановна 33
    Ефремова Алина Валерьевна Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 8 Киприянова Юлия Юрьевна 33
    Васильева Динара Булуу улууьа, Н.А.Кондаков аатынан Дьеккен орто оскуолата 8 Гоголева Наталья Гаврильевна 32
    Кононов Николай Федорович Вилюйский улус Герой Н.С. Степанов аатынан Булуутээ5и 3№-дээх орто оскуола 8 Муксунова Мария Касьяновна

     

    32
    Иванова Ирина Леонидовна Вилюйский Вилюйская СОШ №3 имю героя Н.С. Степанова 8   32
    Калачикова Сааскылаана Степановна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 8 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    31
    Васильева Кристина Васильевна Ньурба улууһа Егоров П.С. аатынан Акана орто оскуолата 8 Васильева Наталья Викторовна 30
    Адамова Дайаана Трофимовна Амма улууһа Сатаҕай, 8 Шишигина Г.Н. 30
    Волков Владимир Викторович Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 8 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    30
    Ермолаева Саргылаана Сергеевна Таатта Игидэй орто оскуолатын 8 Матаннанова Мавра Павловна 28
    Никифорова Сабыйа Вилюйский улус Бүлүү улууһун А.И.Леонтьев Лөкөчөөн орто оскуолата 9 кылаас 8 Федорова Матрена Семеновна 28
    Федорова Алина Петровна Сунтаар улууьа Сунтаар 1№-дээх оскуолата 8 «в» Данилова Анна Николаевна 28
    Гоголева Нарыйаана Михайловна Вилюйский улус Бүлүү улууһун, Бүлүү Г.С.Донской аатынан 2 №-дээх орто оскуолата 8 «б» Васильева Туйара Степановна 28
    Николаев Радомир Викторович Үөһээ Бүлүү Н.Г.Золотарев-Якутскай аатынан Харбалаах орто оскуолата 8 Попова Сааскылаана Петровна 27,5
    Владимирова Сандаара Степановна Амма улууһа П.И.Караканов аатынан Мээндиги орто оскуолата, 8 Тарабукина Валерия Васильевна 27,5
    Николаева Марианна Вилюйский улус Бүлүү улууһун А.И.Леонтьев Лөкөчөөн орто оскуолата 9 кылаас 8 Федорова Матрена Семеновна 27
    Гаврильева Дайана Николаевна, г. Якутск МАОУ «Саха политехническэй лицей» 8 «а» Леонтьева Наталья Прокопьевна, 27
    Элякова Розанна Михайловна Таатта улууһа Таатта улууһа, Д.А.Петров аатынан Ытык-Күөл 2-с №-дээх орто оскуолата,

    8 кылаас

    8 Тарасова

    Ульяна Ивановна

    27
    Иванов Николай Владиславович Вилюйский улус Бүлүү улууһун, Бүлүү Г.С.Донской аатынан 2 №-дээх орто оскуолата 8 «б» Васильева Туйара Степановна 27
    Докторов Марат Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 8 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    27
    Черемкина Карина Константиновна Абый улууһа Майыар орто оскуолата

     

    8 Очирова Марина Дмитриевна 26,5
    Прокопьева Регина Васильевна Вилюйский улус Н.Н.Каратаев аатынан Тааһаҕар орто оскуолата 8 Каратаева Ольга Самуиловна 26
    Яковлев Максим Георгиевич Амма улууһа Сатаҕай, 8 Шишигина Г.Н. 26
    Богачанова Анастасия Сергеевна Булуу улууьа МБОУ «Чернышевская СОШ им. С.М.Васильева», 8 кылаас, Булуу улууьа 8 Семенова Надежда Дмитриевна 26
    Прокопьев Сергей Андреевич Таттинский улус МБОО «Чымнайская СОШ имени Г.Д.Бястинова-Бэс Дьарааьын» 8 Прокопьева Татьяна Юрьевна 26
    Игнатьева Дайаана Кэбээйи улууһа Н.П.Егоров аатынан Мастаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата 8 Анисимова Матрена Егоровна 26
    Неморицына Арина Михайловна Таатта улууһа Таатта улууһа, Д.А.Петров аатынан Ытык-Күөл 2-с №-дээх орто оскуолата,

    8 кылаас

    8 Большакова Мария Николаевна 26
    Спиридонова  Даяна  Анатольевна Бүлүү  улууһа МБОУ “2 Кюлетская СОШ им. Н.А. Алексеева”

     

    8 Степанова  Александра  Владимировна 26
    Николаева Валентина Егоровна Вилюйский улус МБОУ «Халбакинская СОШ им.П.И.Быканова» Вилюйского улуса 8 Петрова Светлана Николаевна 26
    Афонская Лилиана Семеновна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 8 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    26
    Сидоров  Айсен Александрович г. Якутск МОБУ№7 8 в Петрова Ж.Н. 25,5
    Федорова Диана Мухарямовна Г. Якутск МАОУ СПЛ 8 «а» Леонтьева Наталья Прокопьевна 25,5
    Степанова Саина Васильевна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата 8 Алексеева Акулина Гаврильевна 25
    Ботусова Мария Гаврильевна Вилюйский улус Бүлүү улууһун 1 Күүлэт орто оскуолата,

    8 кылаас

    8 Иванова Альбина Семеновна

     

    25
    Иванова Карина Ариановна г. Якутск МОБУ «СОШ №7 г.Якутска» 8 «в» Петрова Жанна Николаевна 24,5
    Васильева Дайаана г. Якутск МОБУ№7 8 в Петрова Ж.Н. 24,5
    Димитрова Анастасия Александровна Булуу улууьа МБОУ «Чернышевская СОШ им. С.М.Васильева», 8 Семенова Надежда Дмитриевна 24
    Федорова Нарияна Юрьевна Таатта улууһа Таатта улууһа, Д.А.Петров аатынан Ытык-Күөл 2-с №-дээх орто оскуолата,

    8 кылаас

    8 Эверстова Лариса Семеновна 24
    Уарова Ариана Прокопьевна Сунтаар улууьа «Б.Н. Егоров аатынан Кундэйэ орто оскуолата» 8 Егорова Мария Николаевна 24
    Литвинцев Ваня Таатта улууhа М.Н. Турнин аатынан Тыараьа орто оскуолата, 8 Собакина П.А. 24
    Соловьева Оля Таатта улууhа М.Н. Турнин аатынан Тыараьа ортооскуолата, 8 Собакина П.А. 24
    Левина Сайыына Александровна Вилюйский улус МБОУ «Халбакинская СОШ им.П.И.Быканова» Вилюйского улуса 8 Петрова Светлана Николаевна 24
    Шарина Айза Александровна Нюрбинский р-н МБОУ Хатынская СОШ им. Н.И. Прокопьева 8   24
    Тимофеева Анна Прокопьевна Нюрбинский р-н МБОУ Хатынская СОШ им. Н.И. Прокопьева 8   24
    Яковлева Уруйдаана Сергеевна Сунтарский улус МБОУ «СПТЛ-И» 8 «а»

    Сунтарский улус

    8 «а» Кондратьева Мария Васильевна 24
    Слепцов Максим Алексеевич г. Якутск МОБУ№7 8 в Петрова Ж.Н. 23,5
     

    Егоров Проня

    Таатта улууhа М.Н. Турнин аатынан Тыараьаорто оскуолата,  

    8

     

     

     

    Варламова У.Н.  

    23

     

     

     

    Дмитрьева Валерия Валерьевна г. Якутск МАОУ СПЛ(14 школа) 8 Леонтьева Наталья Прокопьевна 22
    Игнатьева Мария Гавриловна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 8 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    22
    Иванова Елена Юрьевна Сунтаар улууьа Сунтаар 1№-дээх оскуолата 8 «б» Кузьмина Елена Михайловна 21,5
    Копылова Катя Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    8 Неустроева В.А. 21,5
    Макаров Вадим Дмитриевич Чурапчы улууһа Муниципальнай бюджетнэй уопсай үөрэхтээһин тэрилтэтэ

    “В.С.Яковлев – Далан аатынан Кытаанах орто оскуолата”

    8 Терютина Лена Степановна 21,5
    Алексеева Тамара г. Якутск МОБУ№7 8 в Петрова Ж.Н. 21,5
    Собакин Михаил Петрович Чурапчы улууһа Муниципальнай бюджетнэй уопсай үөрэхтээһин тэрилтэтэ

    “В.С.Яковлев – Далан аатынан Кытаанах орто оскуолата”

    8 Терютина Лена Степановна 21
    Бочкарев Кеша Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    8 Неустроева В.А. 20,5
    Яковлева Ирина Револьевна Булуу улууьа МБОУ «Чернышевская СОШ им. С.М.Васильева» 8 Семенова Надежда Дмитриевна 20
    Дьячковская Аэлита Айааловна Чурапчы улууһа Муниципальнай бюджетнэй уопсай үөрэхтээһин тэрилтэтэ

    “В.С.Яковлев – Далан аатынан Кытаанах орто оскуолата”

    8 Терютина Лена Степановна 20
    Васильева Айыына Георгиевна Сунтаар улууьа Сунтаар 1№-дээх оскуолата 8 «б» Кузьмина Елена Михайловна 19,5
    Гурьев Айхал Кэбээйи улууһа Н.П.Егоров аатынан Мастаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата 8 Анисимова Матрена Егоровна 19
    Егорова Мария Сунтаар улууьа Сунтаар 1№-дээх оскуолата 8 «б» Кузьмина Елена Михайловна 19
    Петрова Владиана Владимировна

     

    Сунтаар улууһа

     

    С.А.Зверев аатынан Түбэй Дьаархан орто оскуолата.

     

    8 Степанова Акулина Михайловна 19

     

    Игнатьева Ольга Константиновна Сунтарский улус Сунтаардаа5ы гимназия, 8 кылаас 8 Иванова Лина Яковлевна 19
    Николаева Ярослава Владимировна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 8 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    19
    Михайлова Нарыйа Николаевна

     

    Сунтаар улууһа

     

    С.А.Зверев аатынан Түбэй Дьаархан орто оскуолата.

     

    8 Степанова Акулина Михайловна 18,5
    Семенова Мария Андреевна Булуу улууьа МБОУ «Чернышевская СОШ им. С.М.Васильева» 8 Семенова Надежда Дмитриевна 18
    Федоров Арылхан Остапович

     

    Сунтаар улууһа

     

    С.А.Зверев аатынан Түбэй Дьаархан орто оскуолата.

     

    8 Степанова Акулина Михайловна 18
    Игнатьев Григорий Павлович Вилюйский улус Герой Н.С. Степанов аатынан Булуутээ5и 3№-дээх орто оскуола 8 Муксунова Мария Касьяновна

     

    18
    Иванова Калина Николаевна Сунтаар улууьа Сунтаар 1№-дээх оскуолата 8 «б» Кузьмина Елена Михайловна 17
    Долгунов Гена Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    8 Неустроева В.А. 17
    Иванова Марианна Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    8 Неустроева В.А. 17
    Гуринова Анна Петровна Сунтарский улус Сунтаардаа5ы гимназия, 8 кылаас 8 Степанова Наталья Васильевна 17
    Степанов Прокопий Вилюйский Ха5ын орто оскуолата 8 Алексеева Саргылана Игиановна 15,5
    Спиридонов Антон Михайлович

     

    Сунтаар улууһа

     

    С.А.Зверев аатынан Түбэй Дьаархан орто оскуолата.

     

    8 Степанова Акулина Михайловна 15
    Павлова Николина Николаевна Сунтарский улус МБОУ «СПТЛ-И»

    8 «б»

    Сунтарский улус

    8 »б» Павлова Марианна Николаевна 15
    Саввинова Тома Кэбээйи улууһа Н.П.Егоров аатынан Мастаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата 8 Анисимова Матрена Егоровна 14
    Андреева Сиибиктэ Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    8 Неустроева В.А. 14
    Степанов Михаил Владимирович Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 8 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    14
    Стручкова Эвелина Ивановна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 8 Стручкова П.В. 13,5
    Ощепкова Сардаана Александровна Ленский район Ленскэй улууһун

    Натуора орто оскуолата

     

    8 Ядреева Тамара Николаевна  
    Тимофеева Анастасия Ивановна Сунтаар улууьа Сунтаар 1№-дээх оскуолата 8 «в» Данилова Анна Николаевна 13
    Долгунов Павел Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    8 Неустроева В.А. 13
    Николаева Валерия Валерьевна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 8 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    13
    Саввинова Ульяна Борисовна Сунтаар улууьа Сунтаар 1№-дээх оскуолата 8 «в» Данилова Анна Николаевна 11,5
    ЕрмолеваАлексана Николаевна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 8 Стручкова П.В. 7
    Иванов Костя Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    8 Неустроева В.А. 2


    Author of the theme: Tonyc - freelance.ru/users/tonyc