Видеоэкспонаты
  • Выставка «Пространство памяти моей души», посвященной 105-летию Галины Кривошапко

  • Виртуальная выставка «Наталья Семёновна Посельская – педагог от Бога»

  • Виртуальная выставка “Генрих Ильич Литинский — эпоха якутской музыки”, посвященную к 120-летию


  • Өрөспүүбүлүкэтээҕи кэтэхтэн ыытыллар «Олоҥхо — өбүгэм сүдү бэлэҕэ» олимпиада түмүгэ: 7 КЫЛААСТАР
    28 ноября 2016

    risunok-460

    Кыттаачы аата-суола Улууһа Оскуолата Кылааһа Салайааччыта Баала
    Комарова Сайаана-Куо Александровна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 7 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    35
    Ноговицына Алина Намский улус Саха-французский лицей Намского улуса 7 «а» Шелковникова Алена Николаевна 33
    Данилова Дайаана Николаевна. Усть-Алданский улус МБОУ «Бейдигинская СОШ», 7 Охлопкова Ульяна Ивановна, педагог дополнительного образования 32,5
    Сысолятина Лиана Афанасьевна Таатта улууһа Таатта улууһа, Д.А.Петров аатынан Ытык-Күөл 2-с №-дээх орто оскуолата,

    7 кылаас

    7 Мочкина Марианна Дмитриевна 32
    Новикова Эльвира Булуу улууһа Булуу улууһун А.И.Леонтьев аатынан Лөкөчөөн орто оскуолата 7 Федорова Матрена Семеновна 32
    Архипова Елена Петровна Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 7 Иванова Маргарита Васильевна 31
    Онуфриева Алина Владимировна Амма улууһа Сатаҕай, 7 Шишигина Г.Н. 31
    Егорова Милена Анатольевна

     

    Вилюйский улус МБОУ «Халбакинская СОШ им.П.И.Быканова» Вилюйского улуса 7 Петрова Светлана Николаевна 31
    Бурцева Валентина Александровна Верхоянский улус МБОУ “Эгинская СОШ” 7 Заровняева Екатерина Петровна 30,5
    Винокурова Евгения Ариановна

     

    Вилюйский улус МБОУ «Халбакинская СОШ им.П.И.Быканова» Вилюйского улуса 7 Петрова Светлана Николаевна 30
    Буслаева Настя Вилюйский улус. Чочу орто оскуолата 7 Капустина Саргылана Васильевна 30
    Семенов Степан Алексеевич Вилюйский улус. МБОУ «Хампинская СОШ им. С.Ф Гоголева», 7 Иннокентьева Лидия Григорьевна. 30
    Кондакова Вилена Александровна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 7 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    30
    Яковлева Констанция Аяновна Амгинский Амгинский лицей им. академика Киренского 7 Ноговицына Мария Дмитриевна 29,5
    Павлова Катарина Андреевна г. Якутск МАОУ «Саха политехническэй лицей» 7 «А» Поротова Саргылана Егоровна. 29,5
    Рязанский Альберт Федорович Абый улууһа Майыар орто оскуолата

     

    7 Очирова Марина Дмитриевна 29,5
    Веригина Анастасия Петровна Сунтаар улууьа «Б.Н. Егоров аатынан Кундэйэ орто оскуолата» 7 Веригина Наталья Никандровна, Кузьмина Елизавета Васильевна 29,5
    Данилова Марфа Николаевна Амгинский улус Константинов И.И.-Дэлэгээт Уйбаан аатынан Сул5аччы уопсай орто оскуолата 6 Данилова Венера Васильевна 29
    Кутукова Вера Егоровна Амгинский улус Константинов И.И.-Дэлэгээт Уйбаан аатынан Сул5аччы уопсай орто оскуолата 7 Данилова Венера Васильевна 29
    Неустроева Роза Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    7 Московкина Р.П.

    Неустроева В.А.

    29
    Большакова Кира

    Егоровна

    Таатта улууһа Д.А.Петров аатынан Ытык-Күөл 2-с №-дээх орто оскуолата,

    7 кылаас

    7 Татаринова Евдокия Иннокентьевна 29
    Ефремова Сардана Егоровна Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 7 Иванова Маргарита Васильевна 29
    Петров Семен Спартакович Горнай улууһа Бэрдьигэстээх орто оскуолата 7 «б» Данилова Парасковья Ивановна 29
    Захарова Сайаана Николаевна Амгинский Амгинский лицей им. академика Киренского 7 Ноговицына Мария Дмитриевна 28,5
    Дмитриева Виктория Николаевна Мегино-Кангаласский р-н Тыллыминская СОШ им. С.З. Борисова 7 Аргунова Марианна Петровна 28,5
    Яковлева Саргы Булуу улууьа Бүлүү улууһун А.И.Леонтьев аатынан Лөкөчөөн ОС 7 Гаврильева Раиса Анатольевна 28
    Оконешникова Екатерина Александровна Мегино-Кангаласский улус МБОУ «Майинский лицей» 7 Слободчикова Тамара Егоровна, 28
    Григорьева Ия Алексеевна Таттинский улус МБОО «Чымнайская СОШ имени Г.Д.Бястинова-Бэс Дьарааьын» 7 Прокопьева Татьяна Юрьевна 28

     

    Данилова Саргылана Никитична Амгинский улус Константинов И.И.-Дэлэгээт Уйбаан аатынан Сул5аччы уопсай орто оскуолата 7 Данилова Венера Васильевна 28
    Тимофеев Ньургустан Сергеевич Амма улууһа Сатаҕай, 7 Шишигина Г.Н. 28
    Алексеева Ангелина Васильевна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата 7 Алексеева Акулина Гаврильевна 28
    Афанасьева Саргылаана Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата, 7 Тимофеева Акулина Васильевна 28
    Егорова Матрена Петровна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 7 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    28
    Петрова Ираида Геннадьевна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 7 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    28
    Афанасьева Жанна Револьевна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 7 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    28
    Игнатьева Надежда Павловна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 7 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    28
    Сивцева Алина Эдуардовна Амгинский Амгинский лицей им. академика Киренского 7 Ноговицына Мария Дмитриевна 27,5
    Громов Эрсан Прохорович Оймяконский улус МКОУ «Ючюгейская СОШ», 7 Горохова Матрена Михайловна, 27
    Брызгалова Вера Ивановна Мегино-Кангаласский улус МБОУ «Майинский лицей» 7 Слободчикова Тамара Егоровна, 27
    Николаев Николай Мичилович Амма улууһа П.И.Караканов аатынан Мээндиги орто оскуолата, 7 Тарабукина Валерия Васильевна 27
    Николаев  Алексей  Алексеевич Бүлүү  улууһа МБОУ “2 Кюлетская СОШ им. Н.А. Алексеева”

     

    7 Степанова  Александра  Владимировна – саха тылын уонна литературатын учуутала 27
    Константинов Юдий Мартович Вилюйский улус Бүлүү улууһун 1 Күүлэт орто оскуолата,

    7 кылаас

    7 Петрова Анна Ивановна 27
    Федорова Юлия Егоровна г. Якутск МОБУ№7 7 з Петрова Ж.Н. 27
    Константинова Лия Аквсентьевна Амгинский Амгинский лицей им. академика Киренского 7 Ноговицына Мария Дмитриевна 26,5
    Сивцева Виктория Александровна Бүлүү улууһа Г.С.Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола, 7 Докторова Ирина Петровна, саха тылын уонна литературатын учуутала 26
    Бурцева Варвара Гаврильевна Амгинский улус Константинов И.И.-Дэлэгээт Уйбаан аатынан Сул5аччы уопсай орто оскуолата 7 Данилова Венера Васильевна 26
    Абрамова Алена Гаврильевна Сунтаар улууьа Сунтаар 1№-дээх оскуолата 7 «б» Кузьмина Елена Михайловна 26
    Копылова Роза Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    7 Московкина Р.П.

    Неустроева В.А.

    26
    Ильинов Виталий Семенович Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата 7 Алексеева Акулина Гаврильевна 26
    Иванова Ванесса Васильевна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата, 7 Тимофеева Акулина Васильевна, 26
    Николаев Ньургустан Николаевич Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата, 7 Тимофеева Акулина Васильевна 26
    Петрова Диана

    Егоровна

    Таатта улууһа Таатта улууһа, Д.А.Петров аатынан Ытык-Күөл 2-с №-дээх орто оскуолата,

    7 кылаас

    7 Эртюкова Виктория Ивановна 26
    Иванова Ванесса Васильевна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата, 7 Тимофеева Акулина Васильевна, 26
    Максимова Мария Дмитриевна Вилюйский улус Бүлүү улууһун 1 Күүлэт орто оскуолата,

    7 кылаас

    7 Петрова Анна Ивановна 26
    Филиппов Анатолий Анатольевич Вилюйский улус Бүлүү улууһун 1 Күүлэт орто оскуолата,

    7 кылаас

    7 Петрова Анна Ивановна 26
    Софронова Пелагея Борисовна

     

    Вилюйский улус МБОУ «Халбакинская СОШ им.П.И.Быканова» Вилюйского улуса 7 Петрова Светлана Николаевна 26
    Иванов Данил Гаврильевич Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 7 Иванова Маргарита Васильевна 25
    Никифорова Павлина Алексеевна Вилюйский улус Бүлүү улууһун 1 Күүлэт орто оскуолата,

    7 кылаас

    7 Петрова Анна Ивановна

     

    24
    Соловьев Вася Намского улуса Хамагаттинский  саха-французский лицей 7 Шелковникова А.Н. – учитель як.языка и литературы 24
    Колосова Лия Анатольевна Мегино-Кангаласский МэІэ-ХаІалас улуу´а Павловскай орто оскуолата 7″б» Фёдорова Любовь Васильевна 24
    Лукинов Анатолий Григорьевич Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 7 Мохчогорова А.Н. 23
    Колесова Уйгулаана Петровна   Кустурская СОШ им. И.Н. Слепцова 7 Горохова Елена Афанасьевна 23
    Жирков Андрей Сергеевич Абый улууһа Майыар орто оскуолата

     

    7 Очирова Марина Дмитриевна 22
    Винокурова Лия Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    7 Московкина Р.П.

    Неустроева В.А.

    22
    Горохова Сайаана Васильевна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 7 Мохчогорова А.Н. 22
    Корякина Александрина Семеновна Нюрбинский Нюрбинский технический лицей им.А.Н. Чусовского Рожин Михаил Валерьевич 22
    Ильина Светлана Сергеевна Сунтарский улус Сунтаардаа5ы гимназия, 7 кылаас 7 Иванова Лина Яковлевна 22
    Тутукаров Айхал Юрьевич Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 7 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    22
    Корякина Александрина Семеновна Нюрбинский Нюрбинский технический лицей им.А.Н. Чусовского Рожин Михаил Валерьевич 22
    Афанасьева Сардаана Кэбээйи улууһа Н.П.Егоров аатынан Мастаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата 7 Анисимова Матрена Егоровна учитель як.яз и лит. 21,5
    Егоров Аян Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    7 Московкина Р.П.

    Неустроева В.А.

    21
    Алексеева Капа Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 7 Иванова Маргарита Васильевна 21
    Филиппов Юрий Александрович Нюрбинский Нюрбинский технический лицей им.А.Н. Чусовского Рожин Михаил Валерьевич 21
    Федорова Айталина Ивановна Булуу улууьа МБОУ «Чернышевская СОШ им. С.М.Васильева 7 Протопопова Алена Нестеровна 20
    Тюляхов Иннокентий Валерьевич Үөһээ Бүлүү Н.Г.Золотарев-Якутскай аатынан Харбалаах орто оскуолата 7 Филиппова Алена Юрьевна 20
    Корнилов Эрчимэн. Г. Якутск Дьокуускай куорат Саха политехническэй лициэйин, 7 “а”   20
    Новгородов Иннокений Иннокентьевич Чурапчы улууһа Муниципальнай бюджетнэй уопсай үөрэхтээһин тэрилтэтэ

    “В.С.Яковлев – Далан аатынан Кытаанах орто оскуолата”

    7 Терютина Лена Степановна 20
    Монастырева Алина Альбертовна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 7 Мохчогорова А.Н. 20
    Евдокимова Виргиния Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    7 Московкина Р.П.

    Неустроева В.А.

    19
    Спиридонова Алевтина Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    7 Московкина Р.П.

    Неустроева В.А.

    19
    Чабыев Ваня Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    7 Московкина Р.П.

    Неустроева В.А.

    19
    Егорова Илона Юрьевна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата 7 Алексеева Акулина Гаврильевна 19
    Тимофеева Саяна Семеновна Нюрбинский р-н МБОУ Хатынская СОШ им. Н.И. Прокопьева 5 Габышева Матрена Гаврильевна 19
    Федоров Никита Иванович Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 7 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    19
    Михайлова Валерия Декабрьевна Булуу улууьа МБОУ «Чернышевская СОШ им. С.М.Васильева», 7 кылаас, 7 Протопопова Алена Нестеровна 16
    Николаева Алина Святославовна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата 7 Алексеева Акулина Гаврильевна 16
    Васильева Любамира Алексеевна Нюрбинский р-н МБОУ Хатынская СОШ им. Н.И. Прокопьева 5 Габышева Матрена Гаврильевна 15
    Федотова Динара Владимировна Нюрбинский улус Сергей Иванович Алексеев аатынан Дьиикимдэ сүрүн оскуолата 5 Лаптев Александр Константинович 15
    Иванова Анита Сунтаар улууьа Сунтаар 1№-дээх оскуолата 7 «в» Данилова Анна Николаевна 14
    Максимов Артем Таатта улууhа М.Н. Турнин аатынан Тыараьа орто оскуолата, 7 Варламова У.Н. 14
    Коновалова Татьяна Вилюйский улус Н.Н.Каратаев аатынан Тааһаҕар орто оскуолата 7 Каратаева Ольга Самуиловна 13
    Котоконов Андрей Мартович Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 7 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    10
    Кононова Айыллаана Кэбээйи улууһа Н.П.Егоров аатынан Мастаах орто уопсай үөрэхтээһин оскуолата 7 Анисимова Матрена Егоровна учитель як.яз и лит. 8
    Семенов Игорь Гаврильевич Нюрбинский р-н МБОУ Хатынская СОШ им. Н.И. Прокопьева 6 Габышева Матрена Гаврильевна 7


    Author of the theme: Tonyc - freelance.ru/users/tonyc