Видеоэкспонаты
  • Выставка «Пространство памяти моей души», посвященной 105-летию Галины Кривошапко

  • Виртуальная выставка «Наталья Семёновна Посельская – педагог от Бога»

  • Виртуальная выставка “Генрих Ильич Литинский — эпоха якутской музыки”, посвященную к 120-летию


  • Өрөспүүбүлүкэтээҕи кэтэхтэн ыытыллар «Олоҥхо — өбүгэм сүдү бэлэҕэ» олимпиада түмүгэ: 10 КЫЛААСТАР
    28 ноября 2016

    risunok-460

    Кыттааччы аата-суола
    Улууһа Оскуолата Кылааһа Салайааччыта Баала
    Шамаев Михаил Вилюйский улус Н.Н.Каратаев аатынан Тааһаҕар орто оскуолата 10 Каратаева Ольга Самуиловна 35
    Менкярова Василина Сергеевна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 10 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    33
    Николаева Диана Альбертовна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 10 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    33
    Васильева Евгения Владимировна Бүлүү  улууһа МБОУ “2 Кюлетская СОШ им. Н.А. Алексеева” 10 Степанова  Александра  Владимировна 28
    Каменский Антон Николаевич Амгинский улус Константинов И.И.-Дэлэгээт Уйбаан аатынан Сул5аччы уопсай орто оскуолата 10 Слепцова Ирина Семеновна 26
    Мигалкина Куннэй Романовна Усть-Алданский улус МБОУ «Бейдигинская СОШ», 10 Охлопкова Ульяна Ивановна, педагог дополнительного образования. 23
    Сергина Евдокия Степановна Бүлүү улууһа Г.С.Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 10 Докторова Ирина Петровна, саха тылын уонна литературатын учуутала 23
    Иванова Виталия Антоновна Бүлүү улууһа Г.С.Донской аатынан Бүлүүтээҕи 2№-дээх орто оскуола 11 Докторова Ирина Петровна, саха тылын уонна литературатын учуутала 23
    Степанова Мария Афанасьевна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата, 10 Тимофеева Акулина Васильевна 23
    Варварикова Лена Ивановна

     

    Вилюйский улус МБОУ «Халбакинская СОШ им.П.И.Быканова» Вилюйского улуса 10 Петрова Светлана Николаевна 23
    Ю Намыына Андреевна Г. Якутск Саха политехнический лицей 10 Поротова Саргылана Егоровна 23
    Николаева Мария Николаевна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата, 10 Тимофеева Акулина Васильевна 22
    Илларионова Мария Михайловна г. Якутск МОБУ СОШ №17 10 «д» Тарабукина Ирина Егоровна 22
    Титова Анисья г. Якутск СОШ №17 10 Тарабукина Ирина Егоровна 22
    Саввинов Николай Гаврильвич Үөһээ Бүлүү Н.Г.Золотарев-Якутскай аатынан Харбалаах орто оскуолата 10 Колтовская Туйаара Трофимовна 21
    Колодезникова Мария Ивановна Вилюйский улус. МБОУ «Хампинская СОШ им. С.Ф Гоголева», 10 Иннокентьева Лидия Григорьевна. 21
    Гоголева Октябрина Павловна Мегино-Кангаласский МэІэ-ХаІалас улуу´а Павловскай орто оскуолата 10″а» Фёдорова Любовь Васильевна 21
    Андросова Алина Таттинский Таттинский лицей им. А.Е. Мординова с. Ытык-Кюель 10   21
    Прокопьев Андрей Андреевич Таттинский улус МБОО «Чымнайская СОШ имени Г.Д.Бястинова-Бэс Дьарааьын» 10 Прокопьева Татьяна Юрьевна 20
    Елисеева Тамара Титовна Амма улууһа Сатаҕай, 10 Онуфриева А.В. 20
    Охлопков Василий Васильевич. Усть-Алданский улус МБОУ «Бейдигинская СОШ», 10 Охлопкова Ульяна Ивановна, педагог дополнительного образования 20
    Черова Валентина Валериевна. Усть-Алданский улус МБОУ «Бейдигинская СОШ», 10 Охлопкова Ульяна Ивановна, педагог дополнительного образования 20
    Гаврильев Александр Александрович Вилюйский улус Бүлүү улууһун 1 Күүлэт орто оскуолата,

    10 кылаас

    10 Иванова Альбина Семеновна 20
    Николаева Ириандра Егоровна Вилюйский улус Бүлүү улууһун 1 Күүлэт орто оскуолата,

    10 кылаас

    10 Иванова Альбина Семеновна 20
    Михайлова Сардаана Егоровна Сунтаар улууьа «Б.Н. Егоров аатынан Кундэйэ орто оскуолата» 10 Кузьмина Елизавета Васильевна 20
    Тимофеева Юлия Сергеевна Амма улууһа Сатаҕай, 10 Онуфриева А.В. 19
    Платонова Василиса Саввична Амма улууһа Сатаҕай, 10 Онуфриева А.В. 19
    Петрова Айталина Петровна. Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата 10 Алексеева Акулина Гаврильевна 19
    Максимова Динара Афанасьевна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата, 10 Тимофеева Акулина Васильевна 19
    Сыроватский Альберт Александрович Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 10 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    19
    Апросимова Леонила Ильинична Амма улууһа Сатаҕай, 10 Онуфриева А.В. 18
    Иванова Матрена Алковиадовна Бүлүү улууһа Герой А.А.Миронов аатынан Мастаах орто оскуолата, 10 Тимофеева Акулина Васильевна 18
    Ефимова Анжелика Карловна Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 10 Иванова Маргарита Васильевна 18
    Устинов Алексей Александрович Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 10 Иванова Маргарита Васильевна 18
    Максимов Валентин Александрович Хангаласский улус Качикатская СОШ им. С.П. Барашкова 10 Иванова Маргарита Васильевна 18
    Федотова Софья Ивановна Нюрбинский р-н МБОУ Хатынская СОШ им. Н.И. Прокопьева 11   18
    Говорова Лириана Дмитриевна Мегино-Кангаласский МэІэ-ХаІалас улуу´а Павловскай орто оскуолата 10″б» Фёдорова Любовь Васильевна 18
    Данилова Валерия Ивановна Сунтарский улус Сунтаардаа5ы гимназия, 10 кылаас 10 Степанова Наталья Васильевна 17
    Михайлов Дьулустан Илларионович Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 10 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    17
    Николаева Наталья Константиновна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 10 Стручкова Прасковья Васильевна 16
    Аммосова Дарья Владимировна Оймяконский улус МКОУ «Ючюгейская СОШ», 10 Горохова Матрена Михайловна, 16
    Попова Ольга Александровна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 10 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    16
    Сергин Дьулустан Константинович Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 10 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    16
    Орлосова (Олесова?) Милена Вместо Хатылаевой Юлии Таттинский? СОШ №2 им. Д.А. Петрова с. Ытык-Кюель? 10   16
    Афанасьев Айтал Христофорович Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 10 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    15
    Садовников Михаил Михайлович Абый улууһа Майыар орто оскуолата

     

    10 Очирова Марина Дмитриевна 15
    Слепцов Антон Васильевич Абый улууһа Майыар орто оскуолата

     

    10 Очирова Марина Дмитриевна 15
    Протопопова Сахаайа Саввична Булуу улууьа МБОУ «Чернышевская СОШ им. С.М.Васильева» 10 Протопопова Алена Нестеровна 14
    Андреева Динара Васильевна Чурапчы улууһа Муниципальнай бюджетнэй уопсай үөрэхтээһин тэрилтэтэ

    “В.С.Яковлев – Далан аатынан Кытаанах орто оскуолата”

    10 Терютина Лена Степановна 14
    Иванова Иванна Ивановна

     

    Сунтаар улууһа

     

    С.А.Зверев аатынан Түбэй Дьаархан орто оскуолата.

     

    10 Саха тылын уонна литературатын учуутала Степанова Акулина Михайловна 14
    Васильева Александра Сахасталовна Нюрбинский р-н МБОУ Хатынская СОШ им. Н.И. Прокопьева 10 Васильева Ирина иановна 14
    Иванов Петр-Добун Георгиевич Сунтарский улус МБОУ «СПТЛ-И» 10 «в»

    Сунтарский улус

    10 «в» Павлова Марианна Николаевна 14
    Михайлов Николай Никитич Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 10 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    14
    Рязанская Валентина Константиновна Абый улууһа Майыар орто оскуолата

     

    10 Очирова Марина Дмитриевна 13
    Степанова Светлана Витальевна Абый улууһа Майыар орто оскуолата

     

    10 Очирова Марина Дмитриевна 12
    Григорьева Алгыстаана Үеhээ Бүлүү улууhа Боотулуу орто оскуолата

     

    10 Московкина Р.П.

    Неустроева В.А.

    12
    Жиркова Акулина Гаврильевна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 10 Мохчогорова А.Н. 12
    Скрябина Айгылаана Вилюйский Ха5ын орто оскуолата 10 Алексеева Саргылана Игиановна 12
    Федорова Настя Таатта улууhа М.Н. Турнин аатынан Тыараьа ортооскуолата, 10 Соловьева М.В. 11
    Елисеева Айыына Афанасьевна Амма улууһа Сатаҕай, 10 Онуфриева А.В. 10
    Афанасьева Сааскылана Михайловна Вилюйский улус Вилюйская гимназия им.Л.Н.Кондакова 10 Томская В.П.,

    Афанасьева А.А.

    10
    Матвеев Спартак Вилюйский Ха5ын орто оскуолата 10 Алексеева Саргылана Игиановна 10
    Кривошапкина Мичийээнэ Таатта улууhа М.Н. Турнин аатынан Тыараьаорто оскуолата 10 Соловьева М.В. 10
    Федорова Динара Иннокентьевна Эвено-Бытантайский национальный улус

     

    МБОУ «Саккырырская средняя общеобразовательная школа  им.Р.И.Шадрина» 10 Мохчогорова А.Н. 8
    Шадрина Сайаана Петровна   Кустурская СОШ им. И.Н. Слепцова 10 Горохова Елена Афанасьевна 4


    Author of the theme: Tonyc - freelance.ru/users/tonyc